Szczecin Jazz rozkręca się! W najbliższy weekend w ramach festiwalu czekają nas aż trzy jazzowe wydarzenia. Bilety są jeszcze w sprzedaży!
Po świetnym czwartkowym występie Keyona Harrolda, już w sobotę (3 marca) na scenie Filharmonii podczas Gali Legalnej Kultury usłyszymy Darius Brubeck Quartet oraz trzy znane polskie aktorki – Danutę Stenkę, Annę Dereszowską i Katarzynę Warnke. Z kolei w niedzielę (4 marca) w Trafostacji Sztuki wystąpi saksofonista Vincent Herring wraz z zespołem Soul Chemistry oraz muzykami z Jan Kantner Quartet. Tego samego wieczoru podczas koncertu „Jazz na niedzielę” w kościele Dominikanów zaśpiewa Agnieszka Wilczyńska.

3 marca w Filharmonii: Gala Legalnej Kultury & 60 lat jazzu w Szczecinie

W sobotę w ramach festiwalu Szczecin Jazz zaplanowano Galę Legalnej Kultury, podczas której w szczecińskiej Filharmonii wystąpią Darius Brubeck (syn znakomitego pianisty Davida Brubecka), Katarzyna Warnke, Danuta Stenka i Anna Dereszowska. Znane aktorki wykonają standardy jazzowe, usłyszymy je między innymi w aranżacjach takich przebojów, jak: „Jej portret” czy też „Sing, sing”.

Koncert ten upamiętni też 60-lecie jazzu w naszym mieście. Dokładnie 6 marca 1958 r. od występu w Szczecinie rozpoczęło się tournee po Polsce amerykańskiego pianisty Davida Brubecka i jego zespołu. Tę datę uznajemy za początek jazzu w stolicy Pomorza Zachodniego. 60 lat później, podczas sobotniego koncertu w Filharmonii, w Szczecinie wystąpi Darius Brubeck, syn znakomitego muzyka, również cenionego jazzmana (który jako jedenastoletni chłopiec był wtedy z ojcem w naszym mieście). Wraz ze swoimi braćmi Danem i Chrisem zaprezentuje program „Brubecks Play Brubeck”. Z pewnością usłyszymy wielki przebój „Take five”. Początek koncertu o godz. 20:00. Bilety 70-90 zł. Do nabycia tutaj

4 marca w kościele Dominikanów: Agnieszka Wilczyńska wraz z muzykami Szczecin Jazz
W niedzielę, 4 marca, Agnieszka Wilczyńska, laureatka Fryderyka 2016, zaśpiewa podczas koncertu „Jazz na niedzielę”. Koncert odbędzie się w kościele Dominikanów przy pl. Ofiar Katynia 1. Agnieszka Wilczyńska od kilku lat uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce. Laureatka nagrody Fryderyk 2016 za płytę „Tutaj mieszkam”, na której znajdują się piosenki z premierowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego. Początek koncertu o godz. 18:00. Wstęp bezpłatny.

4 marca w Trafostacji Sztuki: Vincent Herring & Soul Chemistry i Jan Kantner Quartet
Z kolei 2 godziny później w Trafostacji Sztuki przy ul. św. Ducha 4 rozpocznie się kolejna muzyczna atrakcja w ramach tegorocznej edycji Szczecin Jazz. To propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby posmakować klasycznego amerykańskiego jazzu, malowanego ciepłymi barwami Manhattanu. W niedzielę w Szczecinie usłyszymy bowiem Vincenta Herringa, altsaksofonistę z Nowego Jorku, który nawiązuje w swej muzyce do dokonań legendarnego Cannonballa Adderley'a. Artysta wystąpi w Trafostacji Sztuki. Będą mu towarzyszyć muzycy Soul Chemistry i Jan Kantner Quartet. Początek koncertu o 20:00. Bilety 40 zł. Do nabycia tutaj