W najbliższy weekend każdy znajdzie coś dla siebie.

Od 16 do 18 maja w Szczecinie na kortach przy al. Wojska Polskiego odbędzie się finał turnieju tenisowego pań ITF Women`s Circiut Szczecin Open 2008, w Szczecińskim Domu Sportu odbędą się XXV pływackie Mistrzostwa Polski Akademii, a w Hali Politechniki Szczecińskiej zaplanowany jest Ogólnopolski Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Prezydenta.
 

To nie koniec atrakcji. Na boiskach Domu Kultury Klub Skolwin odbędzie się IV edycja Sportowej Majówki, natomiast w niedzielę w Harcerskim Ośrodku Morskim przewidziano XIII Regaty o Puchar Jacht Klubu HOM.
 

W sobotę odbędzie się bieg o długości 4km w ramach akcji „Polska Biega”. Tego samego dnia odbędzie się Europejska Noc Muzeów w ramach której od godziny 16 do 24 będzie można bezpłatnie ogladać wystawę Sto lat temu na Wałach Chrobrego- jubileusz Muzeum Narodowego.

Filharmonia szczecińska zaprasza w niedzielę na koncert inaugurujący działalność nowej orkiestry Baltic Neopolis Orchestra(godz. 18). Z kolei w sali koncertowej Zamku Książąt Pomorskich wystąpi The Mana Saxophone Quartet(godz. 12), a we Free Jazz Clubie Mike Stern i Dave Wekl(godz. 20).

W szczecińskim rosarium muzyka będzie rozkwitać przez cały weekend- w niedzielę wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych nr2 (godz. 12).

Jak zapowiada Celina Skrobisz z biura prasowego UM, kolejny długi weekend (22-25maja) również będzie pełen atrakcji. M.in. wtedy do Szczecinia przypłynie wielki hotelowiec.