Po przedstawieniu „Kapu kap!” kolektyw artystyczny „Głowa mała” przygotował nowe widowisko dla maluszków. Jak tytuł spektaklu „Cała naprzód” sugeruje, jego tematem będzie morze. Pierwsza prezentacja już w niedzielę, 11 marca, w Starej Rzeźni na Łasztowni.
Kolektyw artystyczny „Głowa mała” tworzą Magdalena Gardas – Wasilewska oraz Karolina Sabat, które wspiera stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Anna Tuderek. Jak piszą o sobie: „Głowa mała powstała z potrzeby tworzenia wartościowych wydarzeń i zabawek dla najmłodszych dzieci. Traktujemy dzieci z szacunkiem i uwagą, dając im okazję do twórczej zabawy”.

„Cała naprzód” to kolejny spektakl w repertuarze zespołu. Wcześniej na szczecińskich scenach (m.in. w Teatrze Kana) „Głowa mała” wystawiała spektakl „Kapu kap”, który poprzez zabawę codziennymi przedmiotami w prosty i zabawny sposób prezentował zjawisko, jakim jest deszcz.

– Wiele osób bardzo pozytywnie i bardzo ciepło wypowiada się o naszym pomyśle i to jest bardzo budujące i miłe dlatego, że tak naprawdę nie jesteśmy nie wiadomo jak znaną grupą, korzystamy z przestrzeni zaprzyjaźnionych instytucji, dopiero zaczynamy naszą drogę, a widzimy wielką życzliwość mieszkańców – mówi w rozmowie z portalem mojałasztownia.pl Magdalena Gardas – Wasilewska.Najnowszy spektakl „Głowy małej” swoją premierę będzie miał w niedzielę, 11 marca, w Starej Rzeźni na Łasztowni. Jego tematem będzie morze, a młodzi widzowie będą mogli brać aktywny udział w sztuce, co z pewnością dostarczy im dużo inspirującej zabawy.

– Pomysł jest efektem poprzedniego działania, wypracowałyśmy ścieżkę sensoryczną pod nazwą „naj-czuje” i to było działanie realizowane w studiu Tańca Kimama, w bardzo fajnej tanecznej przestrzeni z lustrami. Tam ustawiłyśmy szereg stacji po których maluchy podążały za nami i robiły różne dziwne rzeczy. Hitem były kuwety z materiałami takimi jak gąbki czy kolorową tapioką, babranie się było mile widziane. Wymyśliłyśmy, że tematem będzie podróż stateczkami – opowiada Karolina Sabat.

– Premiera będzie mieć miejsce w Starej Rzeźni, więc w miejscu mocno kojarzonym z wodą, Odrą, a my jesteśmy wielkimi fankami naszego miasta, odkrywanie nowych lądów to jest świetny temat – dodaje Magdalena Gardas – Wasilewska.

Biletów na niedzielną premierę już nie ma, ale przyjmowane są zapisy na 21 kwietnia. Spektakl „Cała naprzód” zostanie wówczas wystawiony w Czarnej Sali Akademii Sztuki (pl. Orła Białego 2) o godz. 10:30 i 12:00. Rezerwacja miejsc pod adresem: glowa.mala.info@gmail.com

Partnerem spektaklu jest Stara Rzeźnia oraz firma CSL Internationale Spedition.