koncerty

TZN Xenna & Kolaboranci

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Gdzie?
szczeciński loft kultury K4 przy ul. Kolumba 4
Kiedy?
Piątek, 19.01.2018
O której godzinie?
19:00
Za ile?
20 - 30 zł
Opis wydarzenia
19 stycznia w szczecińskim lofcie kultury K4 zagrają dwie punkowe legendy - TZN Xenna i Kolaboranci.
KOLABORANCI
Zespół powtał jesienią 1986 roku z inicjatywy wokalisty Premysława Thiele i basisty Marka Chrzanowskiego. W ciągu kilku kolejnych lat stał się ropoznawalny w środowisku rodzimej sceny alternatywej o punkowych korzeniach. W 1990 Kolaboranci rozpoczęli działalność płytową. Po premierze czwartego albumu ("Kukieł") w 1995 zespół zawiesił działalność. W ciągu pierwszych lat aktywności przez skład grupy przewinęli się muzycy, którzy w następnych latach zasilili szeregi grup Hey, Wilki, Firebirds i Dezerter. Reaktywacja zespołu nastąpiła w 2006 roku i od tej chwili Kolaboranci (w na bieżąco modernizowanych składach) prowadzą aktywe życie koncertowe. Zespół wzbogacił dyskografię o dwa studyjne albumy i jeden koncertowy. Powrócili także do cyklu "Kolabonigt" w 2012 i 2016 roku. Obecnie jedyną osobą, która współtworzyła wszyskie składy jest wokalista Przemysław Thiele. Pozostali muzycy to osoby nowe, a rozpiętość wiekowa członków grupy obejmuje obecnie zakres od 20 do 51 lat...TZN XENNA
Zespół TZN Xenna powstał w sierpniu 1981 roku w Warszawie. W roku 2018 zespół przygotowuje się do wydania trzeciej płyty .

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję