Czekolada i bakalie królują w nowej ofercie Café 22 na marzec. Można spróbować Tortu Esterházy i drinka Monte, a w każdą środę wpaść na koncert. Specjalną niespodziankę przygotowano na Dzień Kobiet, gdy wystąpi Eva Sand Trio. To wszystko na 22. piętrze wieżowca Pazim przy pl. Rodła, z widokiem 360 stopni na śródmiejski Szczecin.

To już tradycja, że Café 22 co miesiąc modyfikuje swoje menu, dodając kilka nowości. W marcu tematem przewodnim nowej oferty są czekolada i bakalie.

Nowe słodkości w menu

– Nasz marcowy pomysł związany jest trochę z Dniem Kobiet. Wiadomo przecież, że kobiety kochają czekoladę, a bakalie są jej doskonałym uzupełnieniem – mówi Agnieszka Dobosz, manager kawiarni.

Tylko teraz można spróbować Tortu Esterházy – bezglutenowego deseru z biszkoptem orzechowym nasączonym alkoholem i przełożonym nutellą z orzechami laskowymi. W nowym menu jest też belgijska czekolada, która smakuje świetnie w połączeniu z bakaliami i bitą śmietaną. Zarówno w wersji na zimno, z lodami i sorbetem mango-marakuja (Czekoladowa ambrozja), jak i na ciepło. Dla miłośników drinków skomponowano niecodzienne Monte, w którym Baileys i wódka o smaku orzecha laskowego łączą się z czekoladą oraz mlekiem.

„Na Dzień Kobiet zawsze szykujemy wyjątkową niespodziankę dla naszych gości”

W każdą środę wieczorem stoliki w Café 22 warto rezerwować z wyprzedzeniem. Wtedy bowiem uzupełnieniem kawy i deserów jest muzyka na żywo, co cieszy się dużą popularnością. Na 8 marca zaplanowano koncert zespołu Eva Sand Trio, z repertuarem ze standardami muzyki jazzowej i bluesowej.

– Na Dzień Kobiet zawsze szykujemy wyjątkową niespodziankę dla naszych gości. W tym roku będzie to koncert zespołu Eva Sand Trio, który raczej występuje za granicą, więc będzie to rzadka okazja, by usłyszeć go w Szczecinie – mówi Agnieszka Dobosz.

Goście dopytywali o powrót muzyki na żywo w ich wykonaniu

W pozostałe środy występować będą Cinema Voices (15 i 29 marca) oraz Compadres (22 marca). Pierwsi zagrają światowe hity w oryginalnych aranżacjach, a drudzy postawią jak zawsze na brzmienia hiszpańsko-meksykańskie.

– Oba zespoły są świetnie znane naszym gościom, bo występowały u nas przed pandemią czy w sylwestra. Wiele osób dopytywało, kiedy znów się u nas pojawią. Od początku roku reaktywowaliśmy nasze muzyczne środy, więc możemy ich ponownie zapraszać – tłumaczy manager kawiarni.

Interesujące widoki nie tylko za oknem, ale też na wystawie

To nie koniec propozycji kulturalnych. Codziennie w Café 22 można obejrzeć wystawę „Sny, marzenia, przemyślenia” autorstwa Krzysztofa Kajewskiego. To artysta tworzący techniką malarstwa cyfrowego. W jego obrazach realizm miesza się ze światem fantastycznym i surrealistycznym, często można w nich odnaleźć inspiracje Szczecinem.

– Wiele osób specjalnie przychodzi, żeby zobaczyć tę wystawę. Na kawę przysiadają tylko przy okazji – zdradza Agnieszka Dobosz.

Wystawa będzie dostępna do końca marca, później w kawiarni na dwa miesiące pojawią się prace nowego artysty.

Więcej informacji o ofercie Café 22 można znaleźć na stronie https://cafe22.pl/.