spotkania wydarzenie online

Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne w Dąbiu: kom. dr Marek Łuczak

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 03.02.2021
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Klub Delta w Dąbiu zaprasza na pierwsze z serii spotkań pn. „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”. Comiesięczne rozmowy z ciekawymi ludźmi o tej części miasta właśnie – niezwykłych odkryciach, wyjątkowych punktach do zobaczenia, niesamowitych wydarzeniach. Na pierwszym planie Dąbie!

 

Pierwszym gościem nowego cyklu spotkań w Klubie Delta – na razie online – będzie niezmordowany poszukiwacz śladów historii i zaginionych zabytków, kom. dr Marek Łuczak. Komisarz policji, doktor historii, autor ponad 40 (!) książek o historii i zabytkach Szczecina i Pomorza Zachodniego, a także katalogów utraconych zabytków sakralnych i licznych artykułów z zakresu historii sztuki, poszukiwania utraconych dzieł sztuki i karnoprawnej ochrony zabytków. Służbę w policji rozpoczął w 1999 r. (Komisariat Policji Szczecin nad Odrą, 2007 – Wydział Kryminalny KWP w Szczecinie, 2015 – Wydział Prewencji KWP w Szczecinie). Od 2007 r. koordynator wojewódzki ds. przeciwdziałania przestępczości przeciwko zabytkom i dziedzictwu narodowemu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Odznaczony srebrnym Krzyżem Zasługi, brązowym medalem „Za Długoletnią Służbę”, srebrnym oraz złotym Gryfem Zachodniopomorskim, medalem „Za Zasługi dla Miasta Szczecina”, Zachodniopomorskim Krzyżem św. Floriana oraz złotą odznaką „Za Opiekę nad Zabytkami”.

To właśnie on przewodził ekipie, która niedawno podczas prac ewidencyjnych prowadzonych na jednym z cmentarzy w Dąbiu odnalazła barokową płytę znanego szczecińskiego ludwisarza Johanna Jacoba Mangoldta i jego żony Dorothei z 1699 roku. Dlaczego takie odkrycia są ważne, w jaki sposób szuka się zakopanych w lesie zabytków oraz czy Dąbie jest pod tym kątem szczególne w porównaniu z resztą Szczecina – o tym i nie tylko podczas rozmowy online na Facebooku Klubu Delta (fb.com/klubdelta) już 3 lutego (środa) o godz. 18.00.

Komentarze
~Wyszperane
01.02.2021 01:26

No no pan policjant szybko zareagował na brak zainteresowania zakupem jego produktów literackich :)) Dlatego postanowił wyjść do ludności celem promocji własnych wydawnictw czy ot tak zwyczajnie aby pogadać z narodem?

~ja alek
03.02.2021 10:03

Szacun Panie komisarzu. Życzę wytrwałości w tym co Pan robi.

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję