Na początku sierpnia Szczecin stanie się polską stolicą żeglarstwa. Do naszego miasta zawitają najpiękniejsze żaglowce i jachty świata, a na scenie w otoczeniu kołyszących się masztów wystąpią muzyczne gwiazdy. Kogo już za niecałe dwa tygodnie usłyszymy u podnóża Wałów Chrobrego?
Największą muzyczną gwiazdą tegorocznego finału regat The Tall Ships Races 2017 jest Andrea Bocelli. Wspaniały głos niezwykłego włoskiego tenora już 5 sierpnia zabrzmi na scenie głównej na Wałach Chrobrego. Znany na całym świecie artysta wykona w Szczecinie swoje największe przeboje. Bocellemu będą towarzyszyć goście specjalni, wśród których znaleźli się m.in.: Andrea Griminelli – najwybitniejszy flecista na świecie, uświetniający swoimi występami największe gale i uroczystości oraz Alessandria Marianelli – doskonała włoska sopranistka, śpiewająca na co dzień w największych spektaklach operowych na świecie. Kolejną gwiazdą będzie Ilaria Della Bidia - artystka z kręgu muzyki popularnej, świetnie poruszająca się zarówno w popie i dance, jak również w jazzie czy bluesie. Wszyscy goście Andrei Bocellego zaprezentują się solo oraz w duecie z włoskim tenorem. Artystom towarzyszyć będą znakomici muzycy Filharmonii im. M. Karłowicza oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.

Miejsca siedzące na koncert Andrei Bocellego zostały już wyprzedane, ale z perspektywy stojącej widowisko będzie można oglądać zupełnie za darmo. Scena zostanie usytuowana tak, aby jak największa liczba osób, które w pierwszą sobotę sierpnia przyjdą w okolice nabrzeża, mogły wysłuchać niezwykłego artysty. Organizatorzy gorąco zachęcają do przybycia. Wały Chrobrego pomieszczą blisko pół miliona osób! Tuż przed koncertem Bocellego na scenie głównej odbędzie się uroczyste otwarcie finału regat The Tall Ships Races 2017.Pierwszy w Polsce plenerowy koncert The Voice of Poland

Ze względu na miejsce i charakter występ Andrei Bocellego w Szczecinie to jeden z najbardziej spektakularnych koncertów tego roku w Europie. Niemniej widowiskowo zapowiadają się wydarzenia zaplanowane na kolejne dni finału regat TSR 2017. W niedzielny wieczór, 6 sierpnia, sceną u podnóża Wałów Chrobrego zawładną artyści znani z popularnego programu The Voice of Poland. Wśród gwiazd, które wystąpią w Szczecinie znaleźli się najbardziej znani uczestnicy wszystkich edycji show: Rafał Brzozowski, Adam Stachowiak, Sarsa, Andrzej Piaseczny, Natalia Nykiel, Afromental, Antek Smykiewicz, Damian Ukeje, Anna Karwan, Mateusz Grędziński. Co ciekawe, będzie to pierwszy w Polsce plenerowy koncert The Voice of Poland. Widowisko będzie transmitowane na antenie TVP2.

Kayah & C-Bool
Już teraz warto zarezerwować również czas na poniedziałkowy wieczór, 7 sierpnia. Na zakończenie szczecińskiego zlotu żaglowców wśród kołyszących masztów swoje największe przeboje zaśpiewa wybitna polska wokalistka Kayah. Podczas koncertu organizowanego wspólnie z Radiem Zet na scenie wystąpią również znany dj i producent C-Bool oraz Jędrzej ZORAN Świerczyński.

Aż trzy sceny z szantami
Wszystkie trzy wieczorne koncerty na scenie głównej będą rozpoczynały się o godz. 20:00. Oczywiście to nie jedyne muzyczne atrakcje tegorocznego finału TSR. Podczas zlotu żaglowców nie może przecież zabraknąć szant. Organizatorzy przygotowali aż trzy sceny – na Łasztowni, pokładzie Fryderyka Chopina oraz na Nabrzeżu Piastowskim – na których przez trzy dni rozbrzmiewać będzie muzyka szantowo-folkowa. Zagrają m.in. Dair, Stary Szmugler, Jackpot, QFTRY, Klezmafon, MuzyKajaka, Kraków Street Band, Blue Bossa, After Blues, Hard Times, Ryczące 20, Mechanicy Szanty, Perły i Łotry, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki.
KONCERTY SZANTOWE:

4 sierpnia, piątek

17.00-23.00 Scena na wodzie, koncert zespołów: Dair, Qftry, Stary Szmugler, Jackpot, The Klezmafon (Bulwar Piastowski)

5 sierpnia, sobota

15.00-22.15 Scena na wodzie, koncert zespołów: Klang, Jackpot, Nierobersi, Kraków Street Band, Blue Bossa, After Blues (Bulwar Piastowski)
18.30-23.30 Scena Łasztownia, koncert zespołów Stare Dzwony, Perły i Łotry, Ryczące 20

6 sierpnia, niedziela

15.00-22.15 Scena na wodzie, koncert zespołów: Mechanicy Szanty, Perły i Łotry, Ryczące 20, Klang, Shantażyści, Hard Times (Bulwar Piastowski)
17.30-22.30 Koncerty zespołów: Shantażyści, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Hard Times (Fryderyk Chopin - Łasztownia)
18.30-23.30 Scena Łasztownia,koncer zespołów: Stare Dzwony, Perły i Łotry, Ryczące 20

7 sierpnia, poniedziałek

16.00-20.45 Scena na wodzie, koncert zespołów: Klang, Tonam i Synowie, Formacja, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki (Bulwar Piastowski)
17.30-22.30 Koncert zespołów: Arek Wizło i Waldemar Mieczkowski, Shantażyści (Fryderyk Chopin - Łasztownia)

Niezwykła „Odyssea” skomponowana specjalnie na finał TSR

Wyjątkową muzyczną atrakcją zlotu żaglowców jest też prawykonanie utworu symfonicznego „Odyssea” Henriego Seroki, belgijskiego kompozytora polskiego pochodzenia, autora m.in. przebojowej muzyki do popularnej serii bajek „Smerfy”. Utwór, który 6 sierpnia usłyszymy w Operze na Zamku to niezwykła kompozycja, ponieważ jest dedykowana tegorocznemu finałowi regat The Tall Ships Races Szczecin 2017. „Odyssea” zostanie wykonana przez 22-osobową orkiestrę symfoniczną, której towarzyszyć będzie 50-osobowy chór Akademii Morskiej. Całość uświetni swoim występem Dominique Corbiau – kontratenor z Belgii, specjalizujący się w muzyce barokowej. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Wstęp jest biletowany. Ceny wejściówek, w zależności od wybranego miejsca, wynoszą 50 lub 80 zł. Bilety można kupić tutaj