Tematem tegorocznej edycji festiwalu jest „Xtreme”. Ekspozycje są więc skrajne, intrygujące, nietuzinkowe, nadzwyczajne. Ekstremalne wizualizacje! Imprezę organizuje 13 muz, ale wystawy oglądać można w kilku miejscach Szczecina.

Można zaśpiewać w roztańczonym karaoke, obejrzeć intrygujące filmy, obrazy, rzeźby i wystawy. Wszystko to bardzo subiektywne, ciekawe i kreatywne. To prawdziwe święto sztuki w Szczecinie. Warto spotkać się w ten weekend z kulturą wizualną!

Będąc tu jesteś współtwórcą”

W budynku 13 muz było w piątkowy wieczór wielu ludzi. Wszyscy z ciekawością wymalowaną na twarzy. Wszystko, co można obejrzeć podczas tego weekendu jest arcyciekawe i skłaniające do refleksji. Taka sztuka wystawia na próbę naszą cenzuralność, śmiało nagina jej granice – każe się buntować, marszczyć brwi i szeroko otwierać usta ze zdziwienia. Nie zobaczą Państwo niczego uroczo ładnego czy rubasznego, ale coś intrygującego, niebanalnego i kontrowersyjnego. Sztuka extremalna inspiruje na pewno! Wystawy tegorocznej edycji inSPIRACJI wystawiają nas samych na próbę, skłaniają do pochylenia się nad jakimś problemem w rozmowie z własną ekstremalnością. To tak jakby artyści zebrali wszystkie tabu i zrzucili na nas jak kubeł zimnej wody.

Wystawy dzielą się na cztery powiązane ze sobą obszary: „Politykę i Dyktaturę”, „Uzależnienia, Choroby i Dysfunkcje”, „Religie oraz Sekty” i „EKSTREMA”.

 

 

Autor: Diana Marczewska