– Prace prowadzone są na wybranych odcinkach inwestycji – w rejonie stacji benzynowej oraz ogrodów działkowych, gdzie powstaje nowy parking. Roboty ziemne obejmują przede wszystkim usuwanie warstw humusu, wykopy, korytowanie, czyli formowanie odpowiedniego zagłębienia pod przyszłe warstwy konstrukcyjne nawierzchni, a także profilowanie i zagęszczanie podłoża – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.
Wykonawcą prac o wartości 7,3 mln zł jest firma ZRIB D.Y.K.O.W.S.K.I. Sp. z o.o. Roboty zostaną podzielone na dwa etapy.
Pierwszy dotyczy odcinka od skrzyżowania ul. Obotryckiej z ul. Jana z Czarnolasu do stacji paliw przy ul. Bogumińskiej (za skrzyżowaniem z ul. Hożą). Częścią prac będzie m.in. utwardzenie nawierzchni przy Zachodniopomorskim Centrum Edukacji, a także przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Hożej i Bogumińskiej.
W drugim etapie budowlańcy zajmą się odcinkiem od stacji paliw do skrzyżowania ul. Bogumińskiej z ul. Pokoju. Powstanie tam nie tylko droga rowerowa, ale też chodnik. Na skrzyżowaniu z ul. Pokoju zostanie poszerzona jezdnia.
Droga rowerowa i nowe chodniki powinny być gotowe w kwietniu 2026 roku.
Inwestycja jest objęta dofinansowaniem w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Nadzór sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.
Komentarze