W wykopie przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej trwa budowa wartej ponad pół miliarda złotych inwestycji Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Postępy prac na placu centrum kliniczno-badawczo-dydaktycznego widać w najnowszym filmie udostępnionym przez uczelnię.

– Obecnie wykonywane są między innymi odwierty dla gruntowych pomp ciepła, kanalizacja podposadzkowa, wykopy pod fundamenty, fundamenty, żelbetowe słupy i ściany najniższej kondygnacji. Wszystkie prace realizowane są zgodnie z przyjętymi założeniami – informuje Barbara Wiszniewska, rzecznik prasowa PUM w Szczecinie.

Najnowszy film z placu budowy został opublikowany na profilu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego na Facebooku.

Przypomnijmy, że w centrum kliniczno-badawczo-dydaktycznym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie znajdzie się 14 jednostek organizacyjnych, w tym 6 tworzących Centrum Medycyny Translacyjnej, 4 wchodzące w skład Collegium Pharmaceuticum oraz jednostki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie.

Cała inwestycja ma zostać oddana do użytku w pierwszej połowie 2026 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Doraco i Porr, którego oferta opiewała na blisko 519,8 mln zł brutto. 

W nowym obiekcie znajdzie się także 49 sal dydaktyczno-wykładowych (w tym aula na ponad 400 miejsc), laboratoria, poradnie dla pacjentów oraz garaż podziemny na około 600 miejsc parkingowych, z których będą mogli korzystać również pacjenci USK1 w Szczecinie.