Pokazowe loty dronem badawczym, warsztaty oszczędzania, mikroskopy, teleskopy, konkursy językowe i plastyczne, wielka kolorowanka dla dzieci, bańki mydlane, widowiskowe pokazy z użyciem ciekłego azotu i wiele innych atrakcji będzie czekać na mieszkańców w sobotę w Alei Kwiatowej. Tam swoje stanowiska będzie mieć Uniwersytet Szczeciński. Uczelnia obchodzi swoje święto i zaprasza wszystkich szczecinian do wspólnej zabawy.

Uniwersytet Szczeciński pokaże mieszkańcom wszystko, co najlepsze

Trwają ostatnie przygotowania przed Świętem Uniwersytetu Szczecińskiego. Z tej okazji już w sobotę (27 maja) w Alei Kwiatowej odbędzie się wielki festyn dla mieszkańców. W programie znalazło się bardzo dużo atrakcji dla całych rodzin, dzięki którym będzie można lepiej poznać uczelnię, jej wydziały i oferowane kierunki.

Mikroskopy, teleskopy i inne pomoce naukowe, na co dzień służące studentom, w sobotę będą dostępne dla wszystkich odwiedzających Aleję Kwiatową. Będzie można wziąć udział w prostych badaniach naukowych, warsztatach pobierania DNA czy zajęciach mikroskopowych. Odważni zmierzą się na ergometrze wioślarskim m.in. z Markiem Kolbowiczem, chętni sprawdzą swoje umiejętności logicznego myślenia, rozwikłując zagadki detektywistyczne. Będzie można spróbować rozwiązać quizy językowe, a nawet przyjrzeć się symulacji rozprawy sądowej czy skorzystać z porad prawnych i psychologicznych. Nie zabraknie pokazowych lotów dronów, ekspozycji minerałów i skał czy pokazów użycia georadaru.

W sobotę w Alei Kwiatowej będzie można wykonać pomiar BMI i analizę składu ciała, a także poznać języki, tradycyjne potrawy i stroje innych narodów. Zaplanowano też bardzo przydatne warsztaty z zakresu ekonomii behawioralnej oraz oszczędzania. Z kolei rodzice będą mogli zapoznać się z propozycjami ciekawych zabaw z dziećmi.

Bardzo kreatywnie w strefie dziecięcej

Szczecińska uczelnia nie zapomina o młodszych mieszkańcach i specjalnie dla nich przygotowała dedykowaną strefę. Na dzieci czekać będzie festiwal baniek mydlanych, wielka uniwersytecka kolorowanka, malowanie twarzy czy warsztaty tworzenia ekotoreb. Z kolei na zajęciach „Uwiecznij amonita” maluchy będą mogły wykonać gipsowy odlew wymarłego głowonoga. A „Szalony profesor” wykorzysta ciekły azot do widowiskowych pokazów. Na małych łasuchów czekać będą lody, wata cukrowa w barwach uczelni i smakowity popcorn. 

Garść cennych informacji dla rozważających studia na US

Uniwersytet Szczeciński do udziału w festynie w Alei Kwiatowej gorąco zaprasza również tegorocznych maturzystów. Przedstawicie Akademickiego Biura Karier przybliżą możliwości aplikowania o staże czy praktyki. A Biuro Rekrutacji US przyszłym studentom szerzej przedstawi bogatą ofertą edukacyjną oraz proces rekrutacji. 

W programie uniwersyteckiego święta zaplanowano również koncert Chóru Uniwersytetu Szczecińskiego oraz zespołu studenckiego ATUT.

Całe wydarzenie będzie można oglądać w Internecie. Trzygodzinną transmisję z przebiegu święta US przygotuje Telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego UNIWIZJA. Transmisję na żywo ze specjalnie przygotowanego studia będzie można obejrzeć na kanale Uniwersytetu Szczecińskiego na platformie YouTube https://www.youtube.com/@UniwersytetUSWięcej informacji dostępnych na stronie wydarzenia na Facebooku: https://bit.ly/swieto-us

Uniwersytet Szczeciński zaprasza do wspólnego świętowania w sobotę, 27 maja, w godz. 10:00-16:00.