Szczecin jako pierwsze miasto w Polsce będzie korzystał z mobilnej sygnalizacji świetlnej o pełnej akomodacji, tzn. dostosowującej się do realnej sytuacji na skrzyżowaniu. Urządzenie w najbliższy piątek zostanie ustawione na skrzyżowaniu w Zdrojach.
Mobilna sygnalizacja świetlna przez trzy najbliższe miesiące będzie testowana na skrzyżowaniu ul. Walecznych z ul. Pszenną, Mączną i Poczdamską.

Jak wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka ZDiTM, mieszkańcy Zdrojów zgłaszają problemy z wjazdem z ul. Mącznej w ul. Walecznych i ul. Pszenną. Jest to związane z dużym natężeniem ruchu na drodze z pierwszeństwem przejazdu. - Do utrudnień najczęściej dochodzi rano. Dodatkowo, szczególnie popołudniu, zdarzają się przypadki, że kierowcy chcąc skręcić w lewo z ul. Pszennej w ul. Mączną tamują ruch – mówi rzeczniczka.

ZDiTM chce poprawić sytuację na tym skrzyżowaniu i rozpatruje dwie możliwości, tj. budowę ronda lub sygnalizacji świetlnej. Testy z sygnalizacją mobilną mają pomóc w podjęciu najlepszej decyzji. Rozpoczną się one w piątek, 20 maja, o godz. 11:00 i potrwają do sierpnia.

- Test sygnalizacji mobilnej o pełnej akomodacji jest możliwy dzięki współpracy Gminy Miasto Szczecin z firmą Fabema GmbH oraz Biurem Inżynierskim „DAMART” Kraśniański i Wspólnicy Sp. J. Gmina nie poniesie żadnych kosztów związanych z ustawieniem i działaniem urządzenia
– informuje Pieczyńska.