Od kilku dni w zabytkowym pałacu przy Niepodległości 40 praca wre. Już jutro rozpocznie się tam pierwsza edycja modowej imprezy Fashion Expo. Na 35-metrowym wybiegu swoje najnowsze kolekcje zaprezentuje blisko 20 znanych projektantów, a w specjalnej strefie wystawienniczej będzie można obejrzeć i kupić modne stroje, dodatki oraz gadżety.
To pierwsze tak duże wydarzenie modowe w naszym mieście. Odbędzie się w najbliższy weekend, 2 i 3 kwietnia, w samym centrum Szczecina – w zabytkowym gmachu Pałacu Ziemstwa Pomorskiego przy ul. Niepodległości 40.

20 pokazów znanych projektantów
Podczas dwóch dni imprezy zaplanowano 20 pokazów mody 19 projektantów z Polski, Ukrainy i Nowego Yorku. Swoje najnowsze kolekcje zaprezentują m.in. Piotr Popiołek, Kinga Chłopek, Gavel, Pin-ups, Fanfaronada, poznański duet Hector & Karger, Dominika Kujawa, uczestnik pierwszej edycji programu Project Runway Polska Piotr Czajczyński, Michał Starost, Elżbieta Olszewska, która pokaże największe futro świata, ukraińskie projektantki Christina Bobkova i Alena Oleynik oraz gość z Nowego Yorku – Loris Diran, którego stroje noszą takie gwiazdy jak Beyonce i Sarah Jessica Parker. Zaplanowano również pokazy futer od światowych projektantów m.in. Gianfranco Ferre, Oscara de la Renta, Gorgio Magniani i Doroty Goldpoint. Dwa dni pokazów zwieńczy niedzielny pokaz finałowy, podczas którego swoją kolekcję zaprezentuje Tomasz Olejniczak, twórca marki TOMAOTOMO, którego projekty zdobyły uznanie na całym świecie, a jego muzą jest Weronika Książkiewicz.

Wszystkie pokazy zaaranżował Jarosław Szado, pierwszy polski profesjonalny choreograf pokazów mody. Gościem specjalnym pierwszej edycji Fashion Expo jest Maja Sablewska. W zabytkowym pałacu przy Niepodległości 40 będzie można spotkać również blogerów modowych m.in. Ash Plum Plum, Nabila Abu Bakera, Lailę Szaranek, Joannavi.

40 wystawców w 4 salonach wystawienniczych

Organizatorzy imprezy przygotowali też strefę wystawienniczo – handlową, w której będzie można obejrzeć i zakupić produkty od 40 wystawców. Strefa została podzielona na cztery tematyczne salony wystawiennicze, w których poza ubraniami znajdziemy nakrycia głowy, bieliznę, torebki, perfumy, biżuterię, zegarki, designerskie i ekologiczne meble, lampy oraz różnego rodzaju modne gadżety.

W programie Fashion Expo zaplanowano także panele dyskusyjne, warsztaty i wykłady na tematy związane z modą i marketingiem w modzie. Będzie można dowiedzieć się m.in. czego brakuje polskim projektantom, by odnieśli międzynarodowy sukces oraz jakie są szanse i problemy dla branży modowej w dobie transformacji na Ukrainie. Odbędzie się także dyskusja o tym co jest bardziej eko – futro naturalne czy sztuczne. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach sommelierskich, podczas których dowiedzą się jak zmienia się moda na wino i jakie gatunki wina są obecnie na topie. 

Wstęp na Fashion Expo jest płatny. Bilety kosztują od 15 zł do 299 zł i można je nabyć na portalu bilety.fm oraz w Corona Coffee.

Strefy wystawiennicze będzie można zwiedzać od 10:00 do 18:00. Pokazy mody rozpoczną się o godz. 14:00.


PROGRAM POKAZÓW:

02.04.16. sobota „Look at This!”

14:00 Ela Olszewska – Polska – zaprezentuje m.in. największe futro świata
14:45 PinUps – Polska
15:30 Patrycja Bryszewska kolekcja „New AIM” – laureatka Amber Look Project 2016
16:15 Fanfaronada – Polska
17:00 Parys Furs – Polska
17:45 Gavel Warsaw – Polska

02.04.16. sobota – „Different than All”

19:00 Michał Starost i Pachnąca Szafa – Polska – kolekcja pod nazwą Mechanic Flowers
19:45 Hector & Karger – Polska
20:30 Loris Diran – kolekcja męska – New York, USA – gość specjalny Fashion EXPO 2016
21:15 NAFA Show – ekskluzywny pokaz futer naturalnych. Zobaczymy kolekcje futer zaprojektowanych przez czołowych włoskich projektantów światowej sławy takich jak: Gianfranco Ferre Furs, Oscar de la Renta, Maurizio Braschi, Tosato 1928, Rindi, Ego, Pajaro, Farley Chatto, Grandifur, Fabio Gavazzi, EFD, Giorgio Magnani Luxury and de Carlis

AFTER PARTY – START GODZINA 22:20 – AULA PAŁACU ZIEMSTWA POMORSKIEGO, POZIOM 1

03.04.16. niedziela – „Look at This!”

14:00 Piotr Popiołek / Kinga Chłopek – Polska
14:45 Anna Korytowska – Polska
15:30 Piotr Czajczyński – Polska
16:15 Lena Largo – Polska
17:00 Pokaz futer naturalnych
17:45 Christina Bobkova – Ukraina

03.04.16. niedziela – „Different than All”
19:00 Dorota Goldpoint – ekskluzywna kolekcja futer naturalnych – Polska
19:45 Dominika Kujawa – Polska
20:30 Alena Oleynik – Kijów, Ukraina
21:15 TomaOtomo Tomasz Olejniczak – Polska D

UWAGA: Organizator zastrzega prawo do zmian w harmonogramach godzinowych pokazów