Gdzie i kiedy?
niedziela, 25 marca 2018, 15:30
Za ile?
10 zł
W niedzielę, 25 marca, o godz. 15:30 zapraszamy do Kina Zamek na kolejną odsłonę cyklu: Teatroteka. Tym razem na dużym ekranie odbędzie się projekcja spektaklu Andrzeja Bartnikowskiego "Człowiek bez twarzy". Bilety w cenie 10 zł.
Człowiek bez twarzy
Tytułowym „człowiekiem bez twarzy” jest bohater tej czarnej komedii – Rafał, który zdaje się wyznawać w życiu jedną zasadę – spełnia oczekiwania innych wobec swojej osoby i oszukuje wszystkich dokoła. Uwodzi pracownicę banku, w którym pragnie zaciągnąć duży kredyt dla swej firmy, tylko dlatego, że wyczuwa, że ta tego pragnie. Oszukuje żonę, a gdy ta odkrywa jego zdradę, stara się ratować swe małżeństwo tylko dlatego, że tak wypada. Niezmiennie posługuje się kłamstwem także w działalności biznesowej – prowadzi firmę sprzedająca przez internet buble zamiast markowych towarów, bo uważa, że klienci chcą być oszukiwani płacąc połowę ceny i wierząc, że kupują pełnowartościowy produkt. I wszystko może trwałoby nadal na niezmiennych zasadach, gdyby nie pojawiła się pewna niewygodna okoliczność: ciało Rafała buntuje się i bohater mdleje zawsze wtedy, gdy… kłamie. Ta przypadłość staje się z jednej strony źródłem komicznych sytuacji, z drugiej jednak skłania bohatera do refleksji nad swym dotychczasowym, opartym na kłamstwie, życiem.

Występują: Sambor Czarnota, Marzena Bergmann, Marta Chyczewska, Zbigniew Zamachowski, Filip Bobek, Sebastian Stankiewicz, Sylwia Karczmarczyk, Przemysław Wasilkowski

Autor tekstu i reżyser: Andrzej Bartnikowski
Producent: Włodzimierz Niderhaus
Zdjęcia: Arek Tomiak P.S.C.
Muzyka: Marcin Rumiński
Scenorgrafia: Paweł Walicki
Kostiumy: Dominika Gebel
Montaż: Jakub Motylewski
Dźwięk: Michał Robaczewski, Tomasz Wieczorek
Kierownictwo produkcji: Paweł Mantorski
Redaktor prowadzący: Krzysztof Domagalik
Opieka artystyczna: Maciej Wojtyszko

Teatroteka: Człowiek bez twarzy
25.03.2018 (niedziela), godz. 15.30
sala Kina Zamek
bilety w cenie 10 zł


Teatroteka to projekt Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych o charakterze artystycznym i edukacyjnym. Teatroteka to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. Projektowi od samego początku przyświeca również cel jego szerokiej dystrybucji i dostępności. Ideą projektu jest wykorzystanie potencjału technologii filmowej do ekranizacji najbardziej wartościowych osiągnięć „młodej” polskiej dramaturgii teatralnej. Sztuki współczesne, to teksty napisane często w formie „postdramatycznej”, odmienne w swej stylistyce i konwencji od klasycznego dramatu. Cykl Teatroteka jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.