Na przełomie czerwca i lipca udostępnione dla ruchu zostanie torowisko tramwajowe na nowo wybudowanym odcinku ul. Sosabowskiego. To oznacza, że tramwaje, które kiedyś kończyły trasę na pętli Krzekowo (linie 5 i 7), pojadą teraz do pętli Osiedle Zawadzkiego przy Netto Arenie.

„Planuje się wydłużenie tras linii tramwajowych 5 i 7 do Osiedla Zawadzkiego z częstotliwością kursowania w dni powszednie co 15 minut, od godz. 20.00 co 20 minut, w soboty w godzinach 9.00-18.00 co 15 minut, w pozostałych godzinach co 20 minut, a w niedziele co 20 minut” – poinformowała Anna Szotkowska, zastępca prezydenta Szczecina, w odpowiedzi na interpelację Mateusza Gierygi z Koalicji Obywatelskiej.

Obecnie „piątki” jeżdżą na mocno okrojonej trasie, wyłącznie po ulicy Mickiewicza i Żołnierskiej. To dlatego, że na Krzekowie zlikwidowano starą pętlę i komunikację w tym kierunku muszą obsługiwać tramwaje dwukierunkowe. Jest ich zbyt mało, by wytyczyć dłuższą trasą z zadowalającą pasażerów częstotliwością przejazdów. Po otwarciu torowiska na Sosabowskiego, nie będzie przeszkód, by tramwaje tej linii z Osiedla Zawadzkiego jeździły, jak dawniej, w kierunku Stoczni Szczecińskiej.

„Siódemki” kursują na trasie Turkusowa – Stocznia Szczecińska. Od przełomu czerwca i lipca będą jeździć między Turkusową a Osiedlem Zawadzkiego.

Nowy fragment ulicy Sosabowskiego zostanie w tym samym terminie częściowo otwarty dla samochodów. Zakończenie inwestycji w pełnym zakresie planowane jest do lutego 2025 roku.