Choć śpiewa o tym, że nie występuje na stadionach, to wydaje się prawie pewne, że już wkrótce tak się stanie... Claire Kelly jest coraz bardziej ceniona, a jej ostatnia płyta zbiera wysokie noty w prestiżowej prasie. Dlatego warto zobaczyć tę amerykańską artystkę już teraz! W Szczecinie wystąpi dokładnie 21 sierpnia w ramach cyklu Juvenum Hortus w ogrodzie Willi Lentza!

Przyjechała do Nashville i wygrała!

W Stanach Zjednoczonych artyści wykonujący muzykę folkową i country mogą potwierdzić wartość swoich dokonań przede wszystkim w jeden sposób... Powinni pojechać do Nashville, czyli amerykańskiej stolicy tych gatunków muzycznych! Jeżeli wytrzymają konkurencję z innymi wykonawcami (których jest bardzo wielu), to ogólnokrajowe sukcesy będą już tylko kwestią czasu. Claire Kelly to się udało! Przyjechała do Nashville ze stanu Milwaukee w 2016 roku i dość szybko zyskała popularność, choć oczywiście bardzo na to zapracowała (nawiązuje do tego w utworze „Be careful who you kiss in Nashville” z płyty „Under Construction”).

Finalistka konkursów, uczestniczka prestiżowych festiwali

Claire Kelly przez ostatnie kilka lat tworzyła utwory do filmów i telewizji, a jej muzyka pojawia się w produkcjach stacji ABC Network czy HBO Max. Swoją pozycję wypracowała, występując na festiwalach takich jak Milwaukee’s Summerfest, The Muscle Shoals Songwriters Festival, The Lights Fest, Steel Bridge Song Fest czy Mile of Music. Jest też finalistką The Kerrville Folk Festival „Grassy Hill New Folk Competition for Emerging Songwriting” i konkursu piosenki „Songwriter Serenade” w La Grange w Teksasie, a jej koncerty i płyty są omawiane i recenzowane w prestiżowej prasie muzycznej.

Przejmująca historia miłosna

Rok temu wraz z folkowo-bluesowym trio South For Winter nagrała album zatytułowany „The Scenic Route”, który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów i krytyków. Na płycie znajduje się jedenaście utworów, w tym m. in. przejmująca kompozycja „Grace”. To irlandzka piosenka ludowa w rytmie walca, opowiadająca prawdziwą historię Grace Evelyn Gifford Plunkett, artystki i działaczki republikańskiej, która poślubiła swojego narzeczonego, Josepha Plunketta w Kilmainham Gaol, zaledwie kilka godzin przed jego egzekucją z powodu udziału w Powstaniu Wielkanocnym w 1916 roku. Pewnie także ten utwór zabrzmi w niedzielny wieczór w ogrodzie w Willi Lentza.  

Charyzma i piękny głos

Artystka uwielbia dzielić się swoją muzyką i historiami, które opisuje w tekstach, z ludźmi na całym świecie. Teraz będzie miała szansę, by poznać reakcje polskiej publiczności. Claire Kelly jest bowiem charyzmatyczną artystką, dysponującą pięknym głosem. Jej występ poprzedzony zostanie krótką prezentacją artystyczną Jacka Rudnickiego. Ten muzyk oraz lekarz pediatra i neonatolog, znany jest z tego, że przez wiele lat występował w zespole Sklep z Ptasimi Piórami, a aktualnie można go zobaczyć podczas solowych recitali, nadal też komponuje utwory, które wykonują takie zespoły jak Mauritius czy After Blues.

Koncert Claire Kelly w Szczecinie odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia, o godz. 20:00. Bilety można nabyć w przedsprzedaży na stronie Willi Lentza:

https://bilety.willa-lentza.pl/rezerwacja/wydarzenie.html?idg=41

Koncert organizowany jest w ramach cyklu Juvenum Hortus, który prezentuje na scenie Willi Lentza dokonania młodych artystów.