koncerty inne

Święto Niepodległości na pl. Szarych Szeregów [program]

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Gdzie?
pl. Szarych Szeregów
Kiedy?
Niedziela, 11.11.2018
O której godzinie?
14:30
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
11 listopada 2018 obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczecińskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się na pl. Szarych Szeregów.

PROGRAM WYDARZEŃ na pl. Szarych Szeregów:

godz. 11.00

Szczecińska Agencja Artystyczna, al. Wojska Polskiego 64

- Warsztaty edukacyjno – artystyczne o polskich barwach narodowych, podczas których dzieci na specjalnym podobraziu odbiją swoją dłoń - białą lub czerwoną. Praca zostanie wyeksponowana przed siedzibą SAA. Wykonane zostaną również autorskie broszki o barwach biało-czerwonych oraz chorągiewki, rozdane następnie mieszkańcom podczas uroczystości o godz. 15.30.

- Ty 100 lat temu. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, każdy chętny będzie mógł wykonać sobie okolicznościowe zdjęcie nawiązujące strojem lub eksponatem historycznym do czasów sprzed 100 lat.

godz. 14.30

pl. Szarych Szeregów

Grupa artystyczna ARFIK w programie pt. „Mamy dom” - koncert

„Mamy dom” - jakie to oczywiste i proste. Współczesnym dzieciom trudno uwierzyć, że nie zawsze tak było. ARFIK wyśpiewa swą radość właśnie z tego - że dom, kraj, miasto, rodzina są dziś codziennością. Że można je współtworzyć i czuć się w tym bezpiecznie. Że wielka jest wartość małych, zwyczajnych gestów i uczynków, które budują to, co nazywamy domem. Młodzi artyści zaśpiewają autorskie piosenki z muzyką Ryszarda Leoszewskiego i słowami Barbary Stenki.

godz. 15.30

pl. Szarych Szeregów

Uroczystość patriotyczna przy popiersiu Marszałka J. Piłsudskiego na placu Szarych Szeregów

godz. 16.30

pl. Szarych Szeregów

Koncert grupy TULIA

Zespół Tulia to cztery utalentowane dziewczyny ze Szczecina, które kultywują rodzimą tradycję muzyki ludowej. Okrzyknięte „objawieniem polskiej sceny muzycznej” podbiły serca polskich oraz zagranicznych słuchaczy folkowymi aranżacjami popularnych piosenek. Podczas koncertu „Premiery” w ramach tegorocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyły trzy statuetki: nagrodę jurorów, publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAIKS.

ZOBACZ TEŻ: 11 listopada 2018 w Szczecinie. Co się będzie działo?
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję