koncerty

[odwołane] SCOTT BRADLEE`S POSTMODERN JUKEBOX

foto: materiały prasowe organizatorów

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 15.07.2020
O której godzinie?
20:00
Za ile?
119 - 249 zł; bilety m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
Światowy fenomen! Ich sukces, jak przystało na XXI wiek, to zasługa internetu i wirtualnych mediów. Na pewno o nich słyszeliście, ale jeśli nie słyszeliście – nie przyznawajcie się do tego! Aby zapoczątkować nową dekadę Twenty-Twenties (2020) Postmodern Jukebox okrąży świat w ramach trasy Welcome to the Twenties 2.0 Tour. Już 15 lipca szczecińska publiczność będzie mogła razem z amerykańskim kolektywem przenieść się w fascynujący świat swingu, bluesa i jazzu.

 

Ponad 2 miliardy (tak, tak – miliardy!) ludzi obejrzało ich videoklipy.

Ponad 4,5 miliona ludzi śledzi kanał Postmodern Jukebox na Youtube.

Ponad 2,5 miliony followersow na Fabebooku.

Miliony odtworzeń na Spotify i iTunes.

Ilości te stale rosną!

Setki wyprzedanych koncertów umocniły ich pozycję i są obecnie jedną z największych atrakcji koncertowych na świecie. Na koniec najważniejsze - przy wszystkich komercyjnych sukcesach Postmodern Jukebox to synonim znakomitej klasy i stylu!

Kolektyw założył w 2009 roku pianista i kompozytor Scott Bradlee. Pomysł miał prosty – utworom muzyki popularnej nadać nowe oblicze - swingowe, jazzowe, bluesowe... Jednym słowem vintage. Grupa do tej pory rejestruje swoje klipy w salonie Scotta, używając jednej kamery!

Scott Bradlee zakochał się w jazzie w wieku 12 lat, kiedy to po raz pierwszy usłyszał utwór Rhapsody in Blue George'a Gershwina, a swój pierwszy koncert zagrał w szkolnej stołówce. Po skończeniu uniwersytetu w Hartford na kierunku Jazz przeprowadził się do Nowego Jorku. W 2009 roku rozpoczął swoją przygodę z nagrywaniem klipów, które później umieszczał na You Tube. Stwierdził, że to jest dobry sposób na dotarcie do odbiorców jego eksperymentalnej twórczości. I miał rację. Liczba fanów zespołu Scott Bradlee's Postmodern Jukebox wciąż rośnie!

Bradlee z zespołem przedstawia swoim odbiorcom różne style muzyczne XX w., łączy pokolenia i łamie zasady. Odtwarzam piosenki w innym stylu, bo chcę je tak usłyszeć – mówi Bradlee. Wśród ich największych hitów można wymienić nowoorleańską wersję „Sweet Child o' Mine" zespołu Guns N' Roses, „Thrift Shop" Macklemora w wydaniu vintage, „We Can't Stop" Miley Cyrus w stylu doo wop czy Stay with me Sama Smitha w klimacie lat 40. Przez ostatnią dekadę PMJ podróżował po całym świecie grając setki koncertów w wyprzedanych salach na 6 kontynentach. Wystąpili także w takich programach telewizyjnych jak „Good Morning America", podbili listy przebojów iTunes, Spotify i Billboard. Przede wszystkim jednak pokochały ich miliony fanówn na całym świecie!

Trasa koncertowa ma na celu przygotowanie świata na nową dekadę – taką, w której twórca Postmodern Jukebox – Scott Bradlee – ma nadzieję zobaczyć powrót do stylu i rzemiosła, które były wyrazem muzyki poprzednich pokoleń. „Ostatnio w latach dwudziestych dostaliśmy Jazz – jedyną prawdziwą amerykańską formę sztuki. Kto wie co przyniesie nam rok 2020?" – mówi Scott Bradlee. „Jedno jest pewne – jest mnóstwo ludzi zmęczonych krzyczącymi nagłówkami, bezmyślnymi programami w TV i uzależnieniem od smartphonów, które przyczyniły się do tego, że ludzi się od siebie w ostatniej dekadzie jeszcze mocniej oddalili. Używamy naszego małego zakątka w przestrzeni pop-kultury, aby powiedzieć ludziom, żeby zapomnieli o swoich problemach i dołączyli do nas by wspólnie świętować prawdziwe muzyczne talenty i ponadczasowy styl – na żywo i w prawdziwym życiu".

"Kiedy przygotowujemy koncertowy koncept Postmodern Jukebox pracujemy nad powiązaniem odpowiedniego talentu z odpowiednim materiałem i budowaniem niesamowitych i unikalnych przeżyć podczas naszych koncertów" – mówi Bradlee i zachęca: „Bądźcie gotowi na sensacyjną imprezę w stylu vintage!"


PROGRAM SZCZECIN MUSIC FEST 2020:

29 kwietnia - Richard Bona with Alfredo Rodriguez & Pedrito Martinez

12 maja – Amadou & Mariam and Blind Boys of Alabama

9 czerwca – Kroke - muzyka teatralna i filmowa

15 lipca - Scott Bradlee`s Postmodern Jukebox – Welcome to The Twenties Tour

 

Bilety: 149 zł / 119 zł / 249 zł

Punkty sprzedaży: empik, CIKIT Zamek

Bilety w internecie: www.bilety.fm, eventim.pl

Informacje: http://www.szczecinmusicfest.pl/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję