Spotkania z ciekawymi osobami, które żyją wśród nas i zmieniają szarą rzeczywistość w świat pełen pasji – tak zapowiada się nowy cykl wydarzeń „Połączenia Lok@lne” organizowany przez Dom Kultury „Krzemień”. Pierwsza odsłona już w najbliższą niedzielę!
Z potrzeby mieszkańców
„Połączenia Lok@lne” będą okazją do spotkania się z lokalnymi artystami, przedsiębiorcami, aktywistami społecznymi, ale i zwykłymi pasjonatami i ich wciągającymi opowieściami.
– To projekt zaplanowany z myślą o ciekawych osobach, które skrywają bloki i domy Prawobrzeża – przyznają przedstawiciele Domku Kultury „Krzemień”. – Chcemy, by miały okazję pokazać się i podzielić swoimi fascynującymi historiami, hobby czy pracą. Pomysł wyrósł naturalnie, bo pierwsze dwie osoby zgłosiły się do nas same. Wiemy, że na prawym brzegu jest jeszcze wiele fascynujących postaci.
Pierwsze spotkanie zaplanowano w niedzielę, 14 stycznia, o godz. 16:00. Gościem będzie Jakub Olszewski, który od dawna zgłębia historię Podjuch, a niedawno wydał swoją nową książkę „Niezwykłe mosty”. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Spór, co oznacza, że czeka widzów również wątek filmowy. Będzie to pokaz nominowanego do Oscara filmu krótkometrażowego produkcji czesko-amerykańskiej pt. „Most”. Trzymająca w napięciu kulminacyjna akcja odbywa się w Podjuchach, na zdemontowanym w ubiegłym roku zwodzonym moście nad Regalicą.
Udział w spotkaniu jest darmowy, bezpłatne wejściówki dostępne są na stronie: https://www.biletomat.pl/bilety/polaczenia-lokalne-1-szczecin-24564/.
Luty przyniesie wystawę malarstwa
Dom Kultury „Krzemień” zapowiada, że planuje organizować spotkania co miesiąc, ale to nie jest sztywno narzucana rama. Jednak już dziś warto zanotować w kalendarzu, że kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 2 lutego z panią Marią Śnieżko-Krystek, a poprowadzi je Anna Sienkiewicz. Spotkanie będzie połączone z wernisażem prac artystki.
– Pani Maria przyszła z zapytaniem o możliwość organizacji wystawy malarstwa, ale okazało się, że jest projektantką mody, która pracowała w przemyśle modowym od lat 60. Ania pisze doktorat z historii mody polskiej, więc zapowiada się bardzo ciekawa rozmowa – zaznacza zespół „Krzemienia”. – Już dziś zachęcamy kolejne osoby, żeby się do nas zgłaszały ze swoimi pomysłami, pomożemy wszystko zorganizować.
Ci, którzy chcieliby stać się częścią następnych odsłon „Połączeń Lok@lnych”, mogą wysłać mail na adres program@krzemien.art, w którym opiszą swoją historię.
Komentarze
0