Chodzi o Szczeciński Bazar Smakoszy, czyli największy w naszym mieście targ śniadaniowy, na którym kulinarnych smakołyków nie zabraknie także w porze obiadowej. Impreza co dwa tygodnie będzie gościć w OFF Marinie na Pomorzanach. Pierwsza edycja już w najbliższą niedzielę, 8 października.
Szczeciński Bazar Smakoszy to kontynuacja Szczecińskiego Bazaru Rozmaitości, który będzie się koncentrował na zdrowej żywności i ciekawych propozycjach gastronomicznych. Organizatorzy rezygnują ze stoisk z rękodziełem i giełdy winyli, za to będą zapraszać do OFF Mariny częściej.

Na początku Szczeciński Bazar Smakoszy planowany jest co dwa tygodnie, a docelowo ma się odbywać co weekend. Pierwsza odsłona imprezy już w najbliższą niedzielę, 8 października, w godz. 10:00-16:00. Jak zapowiadają organizatorzy, tego dnia w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18 będzie można kupić mnóstwo certyfikowanych produktów prosto od rolników, bezglutenowe wypieki, najwyższej jakości mięsa i wędliny, sery, jaja, tłoczone soki, naturalne przyprawy, miody. Nie zabraknie też wspaniałości dla wegetarian i wegan. W ramach ekobazaru na odwiedzających czekać też będą stoiska z ekologicznymi i naturalnymi kosmetykami od Ministerstwa Dobrego Mydła, Manufaktury Lawendy i Łąkowej Ziołopracowni.

Na miejscu będzie można spróbować też grzanego piwa (w następnych edycjach również wina), a na podwórku ponownie zaparkują food trucki.

W niedzielę w OFF Marinie będzie działał także bezpłatny punkt wymiany książek, w którym znajdzie się także miejsce do czytania. Organizatorzy zachęcają też do wsparcia Jadłodzielni. Jak zapewniają, przekazana żywność, już na drugi dzień trafi do potrzebujących osób.

Szczeciński Bazar Smakoszy w najbliższą niedzielę, 8 października, można odwiedzać w godz. 10:00-16:00. Wstęp jest bezpłatny!

Terminarz tegorocznych wydarzeń w OFF Marinie:
  • 08.10 (niedziela), godz. 10-16 - Szczeciński Bazar Smakoszy
  • 22.10 (niedziela), godz. 10-16 - Szczeciński Bazar Smakoszy
  • 12.11 (niedziela), godz. 10-16 - Szczeciński Bazar Smakoszy
  • 26.11 (niedziela), godz. 10-16 - Szczeciński Bazar Smakoszy
  • 09-10.12 (sobota i niedziela), godz. 10-18 - Jarmark Bożonarodzeniowy
  • 17.12 (niedziela), godz. 10-16 - Szczeciński Bazar Smakoszy