Kino Kobiet zainauguruje Rok Kobiet Pomorza Zachodniego. To inicjatywa marszałka Olgierda Geblewicza, która ma upamiętnić 100. rocznicę nadania Polkom praw wyborczych i pokazać jak na przestrzeni lat zmieniała się społeczna rola kobiet. Z okazji inauguracji na panie czekają specjalne pokazy filmów w najstarszym kinie świata.
Projekcje w ramach Kina Kobiet zaplanowano w dniach 8 – 11 marca w szczecińskim Kinie Pionier. Bezpłatne bilety na te seanse można zdobyć w naszym konkursie.

Na ekranie prezentowane będą oczywiście filmy o kobietach. W repertuarze znalazł się m.in.: obraz „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” opowiadający o Toni Harding, amerykańskiej mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jednej z największych pretendentek do olimpijskich medali, znanej z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Grająca w tym filmie Allison Janney otrzymała przed kilkoma dniami Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Kolejną propozycją jest „Maria Callas” w reż. Toma Volfa. To fascynująca i pełna emocji opowieść o najsłynniejszej diwie operowej wszech czasów, kobiecie pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym. Film powstał z niepublikowanych dotąd materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań.


KONKURS DLA KOBIET z okazji inauguracji Roku Kobiet Pomorza Zachodniego
Dla naszych czytelniczek mamy kilkadziesiąt bezpłatnych biletów na seanse:

1. Jestem najlepsza (w piątek, 9 marca o 16:00) - 11 podwójnych
2. Jestem najlepsza (w sobotę, 10 marca o 20:00) - 4 podwójne
3. Maria Callas (w niedzielę, 11 marca o 11:25) - 6 podwójnych

Co trzeba zrobić, by je zdobyć?
Wystarczy na maila konkurs@wszczecinie.pl:
- napisać w jednym zdaniu za co lubią Panie Kino Pionier
- zaznaczyć na który seans chcą Panie bilet (1.,2.,3. lub obojętnie)
- podać swoje imię i nazwisko

Na odpowiedzi czekamy do północy (7.03, 23:59).
Spośród nadesłanych zgłoszeń redakcja wybierze 21 osób, które napisały najciekawsze wypowiedzi.
Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową i poinformujemy jak odebrać wygraną.