Hale pełne wystawców, pole dance, przejażdżki samochodami rajdowymi, największy Monster Truck w Polsce i premierowe modele aut. Największa impreza motoryzacyjna w naszym regionie rozpocznie się 10 kwietnia.

Jak zapowiada organizator Wojciech Miziewicz - Hala będzie pełna wystawców, pełna aut właściwie. W tym roku stawiamy na sport i zdrowie. Od Motoshow można umownie rozpocząć sezon motoryzacyjny. Co czeka w tych dniach na fanów czterech kółek na hali MTS?

Wieczór Premier z Pole Dance w tle

Święto motoryzacyjne rozpocznie się 10 kwietnia podczas Wieczoru Premier. Wtedy przede wszystkim premierowo zobaczymy wiele modeli aut. Będzie można przejechać się pojazdami rajdowymi czy Monster Truckiem. Bez wątpienia efektownie wypadnie pokaz tańców Pole Dance. 

- Pole Dance to połączenie akrobacji, fantastycznych figur i sportu siłowego. W piątek pokaz będzie artystyczny, w sobotę zaś odbędzie się konkurs amatorski – wyjaśnia Klaudia Batowska organizatorka zawodów. Do zmagań zgłosiło się 20 uczestniczek, które zostały podzielone na dwa poziomy.

Pudzian pierwszy raz w Szczecinie

11 i 12 kwietnia od godziny 10 do 18 zwiedzający zobaczą pokaz drifftu samochodowego, stunt motocyklowy, Zawody Car Audio o Puchar Marszałka, freestyle motocross, Mistrzostwa Województwa w Armwrestlingu, koncert rapera Soboty i...Zawody Siłaczy z Mariuszem Pudzianowskim. Zmagania pracowników branży motoryzacyjnej pod okiem Mistrza Świata odbędą się w niedziele. Przewidziano również konkurencje dla publiczności.

Na stoiskach oferty zaprezentują: dealerzy aut osobowych, użytkowych, motocykli, przyczep towarowych, kempingowych i kameperów. Ponadto nie zabraknie firm z branży car audio i tuningu.

W szczytnym celu

Z Motoshow związana jest również akacja zbierania funduszy na zakup nowego auta dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie.

- Potrzebny jest nam nowy samochód, który wymieni nasz najstarszy pojazd w hospicjum. - opowiada Kinga Krzywicka prezes hospicjum. Pod ich opieką znajduje się ponad 50 dzieci z województwa zachodniopomorskie, ponad 42 osoby z Gminy Miasta Szczecin.

Chętni mogą licytować przejażdżki z kierowcą rajdowym Łukaszem Michaliną lub Monster Truckiem za pośrednictwem strony [targów].

- Będziemy mieli specjalny tor, po którym będziemy jeździć. Osoby, które wygrają licytację usiądą obok mnie, w fotelu pilota. - zachęca Łukasz Michalina. Jest to więc niepowtarzalna okazja, by poczuć dreszcz emocji jaki towarzyszy uczestnikom rajdu. Organizatorzy kwesty mają nadzieje zgromadzić ok 30-40 tysięcy.

Ponad 300 motocykli by zebrać krew

Klub Cruiser Szczecin w ramach Motoshow będzie organizował przejazd motocykli przez miasto pod halę MTS, gdzie będzie czekał autobus do poboru krwi. Motocykliście zamierzają również częstować chętnych grochówką.