Będzie coś zarówno dla miłośników jazzowych klimatów, jak i dla tych, których zachwyca połączenie muzyki etnicznej z klasyczną. Willa Lentza proponuje na koniec września trzy koncerty, które ugoszczą wspaniałych muzyków.

To idealna propozycja dla miłośników muzyki, ceniących również atmosferę miejsca, w którym odbywają się koncerty. Wydarzenia w Willi Lentza to uczta nie tylko dla uszu, ale i dla oczu.

Zbliżający się weekend przyniesie ze sobą muzyczne propozycje: Roman Wróblewski Trio, Jazz w Willi oraz Szymanowski w Willi Lentza.

Muzyka etniczna, klasyczna i dużo improwizacji

Już jutro (23 września) koncert grupy Roman Wróblewski Trio, która zagra w lekko odmienionych aranżacjach utwory z debiutanckiej płyty Wróblewskiego pt „3:47 AM”. Nie zabraknie też materiału z nadchodzącego albumu zespołu. To będzie wieczór, który upłynie przy dźwiękach łączących muzykę etniczną z klasyczną i przeplatanych improwizacjami.

W skład grupy wchodzą pianista Roman Wróblewski, hiszpański perkusista Luati Gonzales oraz wiolonczelistka Weronika Kulpa.

Bilety na piątkowe wydarzenie (23 września, godz. 20:00) dostępne są na stronie https://bilety.willa-lentza.pl oraz w serwisie https://bilety.fm/pl/muzyka/7690-roman-wroblewski-trio-w-willi-lentza-szczecin.html.

Sobotnia dawka jazzu

To będzie już trzeci koncert z cyklu „Jazz w Willi”. Tym razem zjawiskowe wnętrza najnowszej szczecińskiej instytucji kultury wypełnią dźwięki klarnetu i gitary, a to wszystko za sprawą duetu Common Tones, który tworzą Filip Fiebiger oraz Tomasz Klepczyński. Fiebiger ma na swoim koncie m.in. występ z legendą gitary jazzowej – podczas jedynego koncertu w Polsce – Johnem Stowellem. Z kolei Klepczyński – klarnecista, saksofonista, a także kompozytor, aranżer i nauczyciel – w swoim dorobku ma koncerty w Polsce, Czechach, Niemczech, Austrii, Norwegii i Portugalii. Twórczość muzyków ma swoje korzenie w estetyce jazzowej, ale garściami czerpie z wielu gatunków, m.in. bluesa czy muzyki poważnej. Stonowane ballady, melodyjne kompozycje muzyki rozrywkowej, ale i również bardziej dynamiczne i eksperymentalne dźwięki – tego spodziewać mogą się wszyscy ci, którzy wybiorą się na ten wyjątkowy koncert.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 września, o godz. 20:00, a bilety można kupić za pośrednictwem strony https://bilety.willa-lentza.pl/ lub w serwisie https://bilety.fm/pl/muzyka/7691-common-tones-w-willi-lentza-szczecin.html

Kompozycje wielkiego polskiego kompozytora

Na zakończenie weekendu Willa Lentza proponuje niezwykły koncert w ramach obchodów 140. rocznicy urodzin Karola Szymanowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich i światowych kompozytorów XX wieku. Tego wieczoru usłyszymy Emanuela Salvadora na skrzypcach oraz Ronalda Rolima na fortepianie. Obaj muzycy gościli na wielu prestiżowych estradach świata, co pozwala na stwierdzenie, że to będzie naprawdę wyjątkowy wieczór wypełniony doskonałą muzyką interpretowaną przez wybitnych instrumentalistów.

Artyści wykonają dwa znakomite dzieła Szymanowskiego: „Metopy op. 29” (które składają się z trzech części) i „Mity op. 30” (uważane za jeden z najsłynniejszych utworów skrzypcowych kompozytora). Usłyszymy również kompozycję Camarga Guarnieriego Sonata for violin and piano No. 4.

Bilety na koncert 25 września o godz. 19:00 dostępne są na stronie https://bilety.willa-lentza.pl/ lub w serwisie https://bilety.fm/pl/muzyka/7692-szymanowski-w-willi-lentza-szczecin.html.

Dodatkowo na koncerty 23, 24 i 25 września można kupić również karnety w korzystnych cenach. Karnet można nabyć na wszystkie koncerty, ale też na kombinację poszczególnych dwóch wydarzeń (np. JAZZ W WILLI + SZYMANOWSKI, RW TRIO + JAZZ W WILLI, SZYMANOWSKI + RW TRIO). Więcej informacji na: https://bilety.willa-lentza.pl