Jeden z mieszkańców poinformował policjantów z Dąbia o kierowcy BMW, który „obija się o krawężniki”. Jak się okazało, 29-latek znajdował się w tak silnym stanie upojenia alkoholowego, że nie mógł ustać na nogach.

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 29-latka, który kierując samochodem, miał poważne problemy z opanowaniem pojazdu. Badanie wykazało u mężczyzny prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Do sytuacji doszło na Prawobrzeżu.

– Świadków zaniepokoił fakt, że kierowca BMW miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy i uderzał w krawężniki, powodując zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Moment zatrzymania się kierującego wykorzystali świadkowie i uniemożliwili mu oddalenie się z miejsca – informuje Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Z informacji świadków wynika, że mężczyzna miał problem z utrzymaniem równowagi, a jego zachowanie ewidentnie wskazywało na stan upojenia alkoholowego.

Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Z informacji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wynika, że tylko w ostatni weekend zatrzymano w Szczecinie 10 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.