Projekt: Matka [premiera]

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 19.09.2014
O której godzinie?
17:00
Za ile?
20 zł / 25 zł
Opis wydarzenia
Spektakl „Projekt: MATKA” – najnowsza produkcja Teatru Kana - to przewrotna, pełna ironii i poczucia humoru opowieść o młodych matkach, odkrywających jasne i „ciemne” strony macierzyństwa, uroki i trudności bycia mamą, opowieść o ich zmaganiach z samą sobą i otaczającym światem, z wyobrażeniami i oczekiwaniami na temat bycia dobrą mamą.

Czy dobra, kochająca mama może sobie pozwolić na chwile słabości? Czy może czuć się bezradna i zagubiona, wściekła i sfrustrowana? Czy ma prawo wyrażać swoje emocje?

W spektaklu chcemy się też przyjrzeć temu, jak młode mamy funkcjonują w naszym społeczeństwie. Czy mają przestrzeń i warunki do swobodnego wyrażania siebie i realizacji swoich potrzeb (poruszamy na przykład temat karmienia piersią w miejscu publicznym)? Czy państwo wspiera je w opiece nad dziećmi i w powrocie do pracy? 

Spektakl jest adresowany przede wszystkim do kobiet. Dla tych, które doświadczają macierzyństwa, może stać się wsparciem i sposobnością do odreagowania trudnych, ukrywanych emocji. Dla tych, które dopiero planują zajście w ciążę - może stać się źródłem wiedzy i - mamy nadzieję - zachętą do bycia mamą.

Przesłanie naszego spektaklu jest takie: macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne, towarzyszą mu bardzo silne stany emocjonalne, od euforii po depresję, ale na pewno warto go doświadczyć.

Na spektakl zapraszamy też mężczyzn - partnerów, mężów, ojców, a także singli. Mamy nadzieję, że nasz spektakl pozwoli Wam lepiej zrozumieć Wasze obecne i przyszłe partnerki i jeszcze mocniej je pokochać.

Scenariusz spektaklu jest kompilacją tekstów mam, które swoje doświadczenia związane z macierzyństwem opisują na blogach (wykorzystujemy m.in. teksty z blogów: „Macierzyństwo bez lukru”, „Krystyno, nie denerwuj matki!”). 

Rezerwacja biletów na spektakle pod numerem telefonu: 91 434 15 61 lub drogą elektroniczną: paula@kana.art.pl (od poniedziałku do piątku między 9 a 15); zakup i odbiór biletów w Piwnicy Kany.

scenariusz (na podstawie tekstów blogerek) i reżyseria: Mateusz Przyłęcki

muzyka: Andrzej Bonarek i Konrad Cwajda

obsada: Bibianna Chimiak, Marta Giers-Sanecka, Karolina Sabat   

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję