spektakle i opery

Projekt: Matka

foto: materiały prasowe teatru

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 16.02.2020
O której godzinie?
17:00
Za ile?
10 - 30 zł
Opis wydarzenia
Gorąco zapraszamy Was do przyjścia na "Projekt: Matka", który w lutym zagramy tylko raz: 16.02 o 17:00 w Teatrze Kana. Jeśli już byliście - nic nie szkodzi, nasi najbardziej zagorzali fani bywali po siedem razy! Zagramy także z napisami w języku angielskim, więc śmiało możecie zabrać w teatralną podróż swoich obcojęzycznych Przyjaciół.

 

Kupujcie bilety online: www.kana.art.pl/bilety.

Rezerwujcie bilety drogą mailową: paularudz@kana.art.pl.

Kupujcie bilety w Piwnicy Kany na godzinę przed spektaklami (wtedy płatność tylko gotówką).

 

Mamy w tym miesiącu dla Was też ciekawy bonus: do kupienia jest KARNET na 5 spektakli ("Sit-down Tragedy", "Gęstość zaludnienia", "Projekt: Matka", "Projekt: Ojciec", "Na Lightcie"), które gramy w tym miesiącu za 100/75 zł (więcej informacji pod numerem telefonu: 91 4330388).

 

"Projekt: Matka" to spektakl mocny, bezlitośnie rozprawiający się z mitami na temat macierzyństwa, wszelkimi teoriami, pięknymi opisami w książkach, kiedy kobietę ponoć wyłącznie rozświetla stan błogosławiony, dziecko kwili, a nie wrzeszczy jak opętane, wszystko wydaje się być takie uduchowione i niezwykłe. A tymczasem... Prawda jest naga, fizjologiczna, uwikłana w kupy, nieprzespane noce, morderczą chęć uciszenia drącego się niemowlaka. Przy całej bezbrzeżnej miłości do własnego dziecka można mieć go czasem jednocześnie dość, to naturalne i ludzkie. Ale o tym się głośno nie mówi, przecież zawsze znajdzie się ktoś świętszy od świętego, który zgromi wzrokiem i nazwie wyrodną matką. Matki więc milczą, tłumią swoje frustracje gdzieś głęboko, wyżyją się co najwyżej gdzieś w internecie, na blogu, najczęściej anonimowo. Ale Kana postanowiła nie milczeć, macierzyński Mordor wyrzucić wprost na scenę, nazwać pewne rzeczy wprost, bo dlaczego nie." (Macierzyński Mordor na scenie. Projekt: Matka, Monika Żmijewska, 22.05.2016 13:55, Wyborcza Białystok)

Zwycięski spektakl 24. Alternatywnych Spotkań Teatralnych – KLAMRA'2016” w Toruniu.

 

adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki

scenariusz na podstawie tekstów z blogu Macierzyństwo bez lukru: Bajki (radziecki-termos.blog.pl), Małgorzaty Dawid-Mróz (manufaktura-radosci.pl), Moniki Grudzień (fjakfrustratka.blogspot.com), Dagmary Klein (la-terra-del-pudding.blogspot.co.uk), Pierwszej Żony (pierwsza-zona.blog.pl), Kasi Salek (sistermoon), Joanny Skotnickiej (moje-waterloo.blogspot.com), Agnieszki Sujaty (z książki "Huśtawka") oraz z blogów: Aleksandry Michalak (matkasanepid.pl), Mamy Rysiowej (krystyno-nie-denerwuj-matki.blog.pl) i innych: Mateusz Przyłęcki

muzyka: Andrzej Bonarek

piosenka (do tekstu Mamy Rysiowej): Konrad Cwajda

rap inspirowany wierszem Hollie McNish "Embarrassed": Piotr Starzyński, Mateusz Przyłęcki na podstawie tłumaczenia Grzegorza Czuchaja

rysunki: Gustaw Grygier

animacje: Piotr Starzyński

film: Krzysztof Sanecki (realizacja i montaż), Piotr Motas (głos)

obsada: Bibianna Chimiak, Marta Giers-Sanecka, Karolina Sabat

premiera: wrzesień 2014

czas trwania: 65 minut

 

Ceny biletów:

30 zł − bilet normalny

25 zł − bilet ulgowy (uczniowie, emeryci, renciści, studenci do 26. roku życia, doktoranci do 32. roku życia)

15 zł − bilet grupowy (grupa powyżej 10 osób)

10 zł − bilet rodzinny (osoby posiadające Zachodniopomorską Kartą Rodziny, Zachodniopomorską Kartą seniora, dla osób o statusie działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych)

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję