W klimatycznej piwnicy przy ul. Parkowej będą się odbywały m.in. spotkania z raperami, giełdy płyt oraz hip-hopowe warsztaty. Jednak najpierw konieczny jest remont, na który zbiórka prowadzona jest w Internecie.
Hip-hopowa piwnica to pomysł twórców magazynu VAIB, jedynego w Polsce czasopisma o hip-hopie. Niedużą piwnicę w zabytkowej kamienicy przy Parkowej 1 wynajęli od Miasta. Jak mówią, chcą w niej stworzyć wyjątkowe miejsce dla fanów hip-hopu i rapu.

- Planujemy tutaj organizować spotkania z raperami, z którymi będzie można swobodnie porozmawiać, zrobić pamiątkową fotkę czy podpisać płytę – mówi Adam Romanowski, redaktor naczelny magazynu VAIB.

W planach są także warsztaty z raperami, didżejami i hip-hopowymi tancerzami oraz cykliczna giełda płyt rapowych. - Mamy kontakt z markami, które chciałyby się wystawić i zaprezentować takie albumy. Mamy też feedback od czytelników, że bardzo chętnie w takim wydarzeniu wzięliby udział – dodaje Romanowski. - Oprócz tego, że będzie to fajne miejsce dla ludzi, sami będziemy mogli z tego korzystać. Do tej pory nasza redakcja nie miała stałego miejsca, w którym mogliśmy razem pracować.

Można wesprzeć w dopieszczaniu lokalu
Aby przeprowadzić remont wynajętego lokalu ekipa VAIB ogłosiła zbiórkę na wspieram.to. Minimalną kwotę 5 tys. złotych udało się uzbierać w zaledwie kilka dni, obecnie na ich koncie jest już 7,5 tys. złotych. Środki zostaną przeznaczone na oczyszczenie ścian i sufitu, położenie podłogi, odświeżenie starej kanapy i zakup półek oraz stolika. - Te cegły tworzą niesamowity klimat tego miejsca. Chcemy go zachować. Ściny i sufit zostaną jedynie odświeżone, aby wyglądały schludniej – zapowiada redaktor naczelny.


Tak ma wyglądać VAIB Room po remoncie

Pomysłodawców cały czas można wspomóc, zbiórka na wspieram.to trwa do 1 lipca. - Całą górkę przeznaczymy na to, aby ten lokal jeszcze bardziej dopieścić – mówi Romanowski. Jeżeli uda się zebrać 10 tys. zł powstanie specjalna podświetlana ścianka z logo VAIB oraz zostanie odświeżone wejście. Na każdego wspierającego akcję czekają pakiety nagród. Znalazły się w nich m.in.: magnesy, wlepki, plakaty, płyty, otwieracze, zapalniczki, kubki z logo VAIB, zegary ścienne, t-shirty.

Kiedy VAIB Room przy Parkowej zostanie otwarty? Jak zapowiada Romanowski, najbardziej prawdopodobny termin to 20 września. - Przez wakacje chcemy to miejsce doprowadzić do porządku, a 20 września nasz magazyn będzie obchodził 3. urodziny. Termin ten wydaje się wręcz idealny – dodaje.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym zbiórki.