wystawy spotkania

POMIĘDZY. Wystawa prac Andrzeja Łazowskiego

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 10.06.2018
O której godzinie?
18:00
Do kiedy?
Niedziela, 24.06.2018
Do której godziny?
20:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Od 10 do 24 czerwca 2018 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia można oglądać wystawę szczecińskiego fotografa, Prezesa Stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość - Andrzeja Łazowskiego. Wystawa "Pomiędzy" jest fotograficznym zapisem obserwacji artysty na temat podobieństw i różnic pomiędzy Polską a Niemcami.

Ta wystawa będzie wielką niespodzianką i dowodem na to jak uniwersalnym, a jednocześnie wrażliwym twórcą jest doskonale znany mieszkańcom Szczecina Andrzej Łazowski. Wystawa “Pomiędzy” będzie kolejnym zbiorem prac fotografa, który będzie można oglądać na ścianach Galerii Szczecińskiej w Starej Rzeźni. Wcześniejsze przedstawiały m.in. portrety Kapitanów i Ludzi Morza i prezentowane były podczas The Tall Ship Races 2017.

Jak wszystko ma swój początek, tak i wystawa musi mieć swój niepowtarzalny wstęp, a o ten Andrzej Łazowski poprosił Jarema Piekutowskiego.

Jarema Piekutowski tak czyta i widzi POMIĘDZY:

"Jak wyglądałby Świat, w którym nic nie jest "pomiędzy"? Szczecin, z którego pochodzę, zawsze jest pomiędzy - Polską i Niemcami, Berlinem i Warszawą, morzem i górami (owszem, bliżej morza). Ale spróbujmy jednak przez chwilę wyobrazić sobie Świat bez "pomiędzy"?. Świat bez "międzyczasu", bez odległości, bez porównań. Mogłoby się wydawać, ze byłoby nam lżej, bo teraz żyjemy miedzy narodzinami i śmiercią, w świecie, w którym istnieją rankingi i porównania. Z drugiej strony nie byłoby tego, co naprawdę ważne, co dzieje się pomiędzy nami, pomiędzy mną i kimś, kogo poznaje, kogo kocham, komu ufam lub nie. "Pomiędzy" - tam jest przestrzeń na stawanie się, dojrzewanie, doświadczanie, na miłość, przestrzeń na dokonywanie wyborów. "Pomiędzy" - tam jest przestrzeń na relacje, miłość (lub jej zanegowanie), przestrzeń na dokonywanie wyborów, a więc i nadzieja, że to miłość będzie silniejsza."

Andrzej Łazowski – artysta-fotografik, działacz społeczny i kulturalny, wydawca, twórca Stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość, od 2004 r. prezes Zarządu Stowarzyszenia CPT. Od 2008 r. członek Instytutu Niemiec i Europy Północnej. Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu COKiS. Organizator wielu wystaw i inicjatyw promujących region Pomorza Zachodniego i pogranicza, podkreślający istotę i znaczenie wartości, ideałów. Jego wystawy przez ostatnie lata można było oglądać między innymi w Chojnie czy Cedyni.

Z niezwykłą siłą i determinacją zwraca uwagę na piękno południowej cześć regionu, podkreślając przy tym walory krajobrazu, turystyki i prezentując atrakcje wokół tego inicjowane. Zawsze w poszukiwaniu ludzi i pozytywnej energii, bo to właśnie ludzie kreują i tworzą wyjątkowość, wpływając przy tym na cały Euroregion Pomerania.

Tym razem Andrzej Łazowski postanowił pokazać aktywnych mieszkańców Euroregionu, działających, tworzących i kreujących wokół siebie rzeczywistość, podkreślając wyjątkowość otaczającej ich energii. Pomiędzy jest efektem ostatnich miesięcy obserwacji i pracy artysty. Niepowtarzalność osób pokazanych na fotografiach jest znakomita formą promocji całego regionu, ponieważ wystawę oglądać będzie można podczas Dni Morza oraz Światowych Dni Morza.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję