W meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy Futsalu Pogoń 04 Szczecin przegrała z Kupczykiem Kraków. Podopieczni Gerarda Juszczaka zagrają baraż, którego stawką jest miejsce w elicie polskiej piłki halowej.

Pogoń 04 Szczecin miała przed meczem miał minimalną szansę na bezpośrednie utrzymanie. Szczecinianie nie musieliby grać w barażu tylko wtedy, kiedy wygraliby swój mecz, a Grembach Zgierz pokonałby Kupczyka Kraków.

Pogoń 04 objęła prowadzenie już w 4. minucie kiedy Robert Sikorski oddał strzał nie do obrony. Lecąca pod poprzeczką piłka całkowicie zaskoczyła bramkarza gości Roberta Augustyniaka. Szczecińscy futsaliści cieszyli się z prowadzenia zaledwie do 11. minuty, kiedy w pole karne piłkę zagrał Tomasz Leśniak, a do własnej bramki futbolówkę wpakował kapitan Pogoni 04 Łukasz Piasecki. W pierwszej połowie nielicznie zgromadzeni w hali przy Twardowskiego kibice nie zobaczyli kolejnych bramek.

W drugiej połowie na parkiecie dominowali gospodarze, ale pomimo kilku dobrych sytuacji, podopieczni Gerarda Juszczaka nie potrafili wpakować piłkę do bramki. Trzy minuty przed końcem szkoleniowiec Pogoni 04 zdecydował się wycofać bramkarza. Na 17 sekund przed końcową syreną gospodarze stracili drugą bramkę, przy piłce znalazł się zawodnik gości Marcin Kossak, który z własnej połowy wpakował trafił do pustej bramki miejscowych.

W  przypadku wygranej, Pogoń 04 byłaby skazana na grę w barażach, gdyż mecz Grembacha z Kupczykiem zakończył się remisem 2:2.

- To był bardzo trudny mecz, podkreślałem przed spotkaniem, że Kupczyk zajmuje 5 miejsce w tabeli. Myślę, że nieźle się zaprezentowaliśmy. W tym meczu zdobylibyśmy remis, jeśli byśmy chcieli. Wycofaliśmy bramkarza i na 17 sekund goście trafili do pustej bramki. Remis nas nie zadowalał, więc musieliśmy podjąć ryzyko. Takie jest życie, ale walczymy dalej. Przychodząc do Szczecina mówiłem, że droga do utrzymania w Ekstraklasie może być krótsza, albo dłuższa prowadząca przez baraże. Jeśli mamy grać w Ekstraklasie, to nie możemy bać się nikogo z I ligi – mówił po meczu trener Pogoni 04 Szczecin Gerard Juszczak.

Pogoń 04 Szczecin – Kupczyk Kraków 1:2 (1:1)

Bramki:

1:0 – Robert Sikorski 4’
1:1 – Łukasz Piasecki (sam.) 11’
1:2 – Marcin Kosak 40’

Pogoń 04 Szczecin: Dominik Kubrak – Łukasz Piasecki, Łukasz Żebrowski, Radosław Marcyniuk, Andrzej Sydor, Mariusz Lewandowski, Mykola Radko, Sergiy Kostyuchenko, Paweł Jaczak, Robert Sikorski.

W poniedziałek odbyło się losowanie par barażowych. Pogoń 04 Szczecin zmierzy się z Mariossem Gazownik Wawelno. Pierwszy mecz nasi futsaliści zagrają na parkiecie I ligowca 9. maja o 18.00, rewanż w Szczecinie tydzień później.