Od Petersburga przez Ułan Bator i Pekin aż do Szanghaju – w te miejsca przeniesie nas wystawa Negatywca „Maszyna Duch Chleb”. To nie tylko zdjęcia niesamowitych widoków, ale i opowieść o ludziach i ich codziennych wyzwaniach.

Szczeciński Bazar Smakoszy tym razem zachwyci nie tylko fenomenalnym jedzeniem. W najbliższą niedzielę, 19 marca, o godz. 11:00 organizatorzy zapraszają do OFF Mariny na otwarcie wystawy „Maszyna Duch Chleb” autorstwa Łukasza Cylejowskiego znanego jako Negatywiec. Na ekspozycji zobaczymy zdjęcia wykonane podczas podróży Koleją Transsyberyjską. Fotografie zabiorą nas do Petersburga, Ułan Bator, Pekinu czy Szanghaju.

„W kwietniu 2011 przejechaliśmy z Piotrem Binkowskim ponad 9000 km, obserwując zmieniający się krajobraz, miasta i ludzi. >>Maszyna Duch Chleb<< to krótka opowieść o długiej podróży przez światy zmienione przez ludzi, którzy je zamieszkują, przez ich relacje z tym, czego zmienić nie mogą i przez ich codzienne wyzwania”, pisze w zapowiedzi wydarzenia Cylejowski.

Wstęp na otwarcie ekspozycji jest bezpłatny. Wystawa gościć będzie w OFF Marinie do końca kwietnia. Warto jednak pojawić się w najbliższą niedzielę, gdyż część zdjęć zostanie zaprezentowana tylko na wernisażu.

Szczeciński Bazar Smakoszy przy ul. Chmielewskiego 18 zaprasza co niedzielę w godz. 10:00-14:00. Organizatorzy proszą o parkowanie na parkingu strzeżonym naprzeciwko obiektu lub na terenie OFF Mariny. Wjazd szarą bramą od ul. Klemensiewicza. Wstęp bezpłatny.