O planowanym na marzec otwarciu zmodernizowanego dworca kolejowego w Szczecinie już ponad tydzień temu informowały na swoim fanpage'u Szczecińskie Podziemne Trasy Podziemne.
Próbowaliśmy wówczas potwierdzić tę informację, ale od PKP otrzymaliśmy lakoniczną odpowiedź, że „na dworcu Szczecin Główny trwają prace wykończeniowe związane m.in. z przygotowaniem do uruchomienia części pasażerskiej oraz z budową nowej kładki. Rozpoczęły się także procedury odbiorowe. Aktualnie jednak nie jest określony termin oddania obiektu do użytku”.

Dziś spółka opublikowała na swojej stronie oficjalny komunikat, w którym potwierdziła, że wyremontowany dworzec w Szczecinie planuje udostępnić podróżnym dopiero na przełomie marca i kwietnia. Pierwotnie inwestycja miała się zakończyć w grudniu ubiegłego roku.

- Ponieważ realizacja części prac uległa przesunięciu, spółka chce oddać do użytku całość kompleksu, czyli nowy i zmodernizowany budynek wraz z kładką. Tym samym zrezygnowano z planowanego wcześniej udostępniania etapami – czytamy w komunikacie.

Jak informuje PKP SA, większość lokali komercyjnych w obiekcie została już wynajęta. Na dworcu będą dostępne wszystkie usługi przydatne w podróży – m. in. kiosk, lokale gastronomiczne (food court), kantor, poczta.

 

Modernizacja dworca kolejowego w Szczecinie rozpoczęła się pod koniec 2014 roku. Obiekt został wyremontowany zarówno w środku, jak i na zewnątrz, wybudowano nową kładkę i przebudowano perony 1. i 4. Na przyszły rok planowany jest drugi etap inwestycji, obejmujący m.in. remont starej kładki oraz zadaszenie peronów.