To jedyna tego typu impreza w Szczecinie. W najbliższy weekend warto się wybrać na lotnisko w Dąbiu. Na fanów lotnictwa będzie czekało tam sporo atrakcji.
Tegoroczny Szczeciński Piknik Lotniczy odbędzie się w sobotę, 2 lipca. Już od godz. 09:00 na lotnisku w Dąbiu (przy ul. Przestrzennej 10) będzie można podziwiać z bliska wspaniałe maszyny, lotnicze akrobacje i widowiskowe skoki spadochronowe. W tym roku w szczecińskiej imprezie wezmą udział członkowie legendarnej grupy akrobacyjnej „Żelazny”. Fani lotnictwa na pewno o niej słyszeli. To jedna z najpopularniejszych grup akrobacyjnych w Polsce. Działa od 17 lat. W sobotę będzie można dwukrotnie zobaczyć ją w akcji - o 10:40 i 17:20.

Wrażeń dostarczą też na pewno popisy znanych pilotów-akrobatów: Uwe Zimmermanna z Niemiec oraz Marka Choima. Ten ostatni swoje umiejętności będzie prezentował nie w fioletowym dolnopłacie akrobacyjnym Extra 300, a nowym nabytku - Extra 330SC. Łącznie piloci dadzą pięć pokazów. Każdy będzie trwał około 15 minut.

Jak zapowiadają organizatorzy, niezapomniany pokaz na niebie obiecała także zaprezentować zachodniopomorska grupa miłośników paralotniarstwa i motoparalotniarstwa „Motoparalotnie nad Odrą”. Oprócz tego będzie można kibicować zawodnikom rywalizującym w Ogólnopolskich Zawodach Spadochronowych, a w specjalnie wydzielonej strefie nauczyć się sterować latawcem treningowym.

Zaplanowano również prezentacje samolotów należących do członków Szczecińskiego Aeroklubu oraz przybyłych na imprezę gości. Z kolei na najmłodszych będą czekać dmuchane zabawki, stoiska z watą cukrową i innymi słodkościami oraz animatorzy, którzy poprowadzą zajęcia plastyczne. Przewidziano też stoiska z napojami i daniami z grilla.

Będzie to już piąta edycja Szczecińskiego Pikniku Lotniczego. Jak informują organizatorzy, w ubiegłym roku odwiedziło go 9 tys. osób. Impreza startuje o godz. 09:00 i potrwa do 21:00. Wstęp na piknik jest bezpłatny.