Tegoroczne lato w Szczecinie nudne na pewno nie będzie. Zebraliśmy ponad 20 ciekawych wydarzeń, których naszym zdaniem nie można przegapić.
FESTIWAL SPOIWA KULTURY 2016
Już 30 czerwca w Szczecinie rozpocznie się Festiwal Spoiwa Kultury 2016. Wydarzenie potrwa do 3 lipca. W programie znalazły się m.in. plenerowy spektakl „Kabaret Olbrzymów” na małym dziedzińcu Zamku czy performance Rodrigo Pardo na dachu Pazimu. Udział jest bezpłatny, na część wydarzeń obowiązują bezpłatne wejściówki. Szczegółowy program dostępny jest tutaj

TEK, czyli Teatralna Elipsa Kreatywności 2016
Co prawda na teatralny festiwal TEK odbywa się w Policach, ale ze Szczecina jest tak blisko, że warto się wybrać. Od 30 czerwca do 3 lipca wystąpi tam blisko 200 artystów z Polski i Niemiec. W programie znalazło się mnóstwo spektakli, w tym przedstawienia dla dzieci i widowiska plenerowe, recital Magdaleny Smalary oraz kolorowy przemarsz ulicami Polic. Na wszystko wstęp jest bezpłatny. Program dostępny tutaj

AL JARREAU w Filharmonii
Będzie to ostatni z trzech wielkich koncertów jazzowych wieńczących tegoroczną edycję jazzowego cyklu Espressivo w Filharmonii w Szczecinie. 1 lipca w złotej sali symfonicznej wystąpi znakomity amerykański wokalista jazzowy, improwizator, siedmiokrotny laureat nagrody Grammy - Al Jarreau. Jego interpretacja wokalna do znanej melodii „Take Five” Dave’a Brubecka przysporzyła mu fanów na całym świecie i nadal jest utworem, którego domaga się publiczność na koncertach na całym świecie. Bilety 180 – 220 zł.

SZCZECIŃSKI PIKNIK LOTNICZY 2016 na lotnisku w Dąbiu
2 lipca na lotnisku w Dąbiu odbędzie się Szczeciński Piknik Lotniczy. W programie wydarzenia zaplanowano m.in.: podniebne akrobacje lotnicze i skoki spadochronowe. Oprócz tego będzie można odwiedzić i obejrzeć statki powietrzne zaproszonych gości oraz członków Aeroklubu Szczecińskiego. Podczas tegorocznego pikniku swoje umiejętności zaprezentują takie gwiazdy, jak Uwe Zimmermann, Marek Choim oraz członkowie legendarnej grupy "Żelazny". Wstęp jest bezpłatny. Więcej tutaj

SEDINA HORSE SHOW, czyli WIDOWISKOWE SKOKI PRZEZ PRZESZKODY na stadionie przy Bandurskiego
2 i 3 lipca w Szczecinie odbędzie się druga edycja zawodów Sedina Horse Show, w ramach której zaplanowano regionalne zawody w skokach przez przeszkody. W programie także wiele atrakcji dla osób niezwiązanych z jeździectwem, m.in. pokazy kuców, pokazy woltyżerki, powożenia sportowego, pokazy psiego agility, łucznictwa oraz pokazy umiejętności szczecińskiej policji konnej. Wstęp bezpłatny. Więcej tutaj

 

BUIKA na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich
Buika to najgorętsze nazwisko świata latynoskiego i jedna z najbardziej rozrywanych gwiazd ostatnich lat. 7 lipca artystkę będzie można usłyszeć na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Buika wystąpi w ramach festiwalu Szczecin Music Fest 2016. Bilety kosztują 105-130 zł.


OMARA PORTUONDO na dziedzińcu Zamku

11 lipca na zamkowym dziedzińcu odbędzie się kolejny koncert w ramach Szczecin Music Fest. Wystąpi Omara Portuondo - żywa legenda muzyki kubańskiej i wokalistka Buena Vista Social Club. Bilety kosztują 140 zł.

NATALIA SIKORA w koncercie poświęconym JANIS JOPLIN na dziedzińcu Zamku
15 lipca Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na koncert "Buried Alive In The Blues" poświęcony twórczości Janis Joplin w wykonaniu zwyciężczyni drugiej edycji programu The Voice of Poland - Natalii Sikory z zespołem. Bilety 35 i 45 zł. Szczegóły tutaj

TANECZNA GALA DISCO w Teatrze Letnim
Gratka dla fanów muzyki disco. 21 lipca w Teatrze Letnim w Szczecinie odbędzie się „Taneczna Gala Disco”, podczas której zagrają zespoły Piękni i Młodzi, Playboys oraz Cliver. Bilety 25 – 40 zł.

JARMARK JAKUBOWY 2016 na pl. Orła Białego i w okolicach katedry
Również 21 lipca w Szczecinie rozpocznie się 8. edycja Jarmarku Jakubowego. Wydarzenie potrwa do 24 lipca. Poza jarmarkowymi stoiskami w programie znalazły się m.in. koncerty Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, tria Srebrzyści Akordeoniści, Cafe Jazz Trio, Tadka Wasilewskiego, zespołu Sharena, duetu Jackpot, Roma i Technicolor, Friday Blues Band, zwiedzanie Akademii Sztuki, warsztaty zielarskie. Udział jest bezpłatny.

PIERSI w Teatrze Letnim

„Będzie się działo, będzie zabawa...”. 24 lipca w Teatrze Letnim wystąpi zespół Piersi. Bilety 25 – 40 zł.

DĄBSKIE WIECZORY FILMOWE na plaży w Dąbiu

25 lipca w Szczecinie rozpocznie się 10. edycja Dąbskich Wieczorów Filmowych, które w tym roku potrwają aż do 31 lipca. Programu jeszcze nie ma, ale organizatorzy zapowiadają, że już niedługo zaczną zdradzać pierwsze szczegóły, warto więc śledzić fanpage Dąbskie Wieczory Filmowe. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

MACY GRAY na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich

27 lipca na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich będzie można usłyszeć jedną z największych gwiazd neo soul. W ramach festiwalu Szczecin Music Fest 2016 wystąpi tam Macy Gray - wokalistka o bardzo charakterystycznym, chrypliwym i ciepłym głosie. Bilety 125 – 145 zł.


BLACK ARENA z GANGIEM ALBANII w Azoty Arenie
Natomiast 30 lipca w Azoty Arenie odbędzie się hip-hopowa impreza Black Arena, podczas której wystąpią Gang Albanii, KaeN oraz donGURALesko. Ceny biletów zaczynają się od 39 zł. Szczegóły tutaj

WIESŁAW PIEREGORÓLKA i SWINGOWI EKSCENTRYCY na dziedzińcu Zamku

Również 30 lipca Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na koncert odświeżonych przebojów ery swingu. Na zamkowym dziedzińcu Wiesław Pieregorólka wraz z m.in. Henrykiem Miśkiewiczem, Robertem Majewskim, Jackiem Namysłowskim i Big Collective Band (reaktywowanym po latach big bandem) zaprezentuje żywiołowe wykonania znanych tematów takich jak: In the Mood, Moonlight Serenade, Take the A Train, Satin Doll czy tytułowy On the Sunny Side of the Street w nowych, ekspresyjnych aranżacjach. Bilety 30 i 60 zł.

DODA w Teatrze Letnim
Z kolei 7 sierpnia w Teatrze Letnim w Szczecinie zaplanowano koncert Dody. Bilety kosztują 25 – 40 zł.

PYROMAGIC 2016

W tym roku niebo nad Szczecinem znowu rozbłyśnie milionami świateł. W drugi weekend sierpnia (12 i 13 sierpnia) odbędzie się 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic 2016. Na Wałach Chrobrego zapierające dech w piersiach pokazy zaprezentują goście ze Szwecji, Wietnamu i Szwajcarii oraz gospodarze, czyli firma Surex. Udział jest bezpłatny.

BAŁTROCZYK, GRABOWSKI, PAZURA i KRYSZAK w Teatrze Letnim
Kolejne wakacyjne wydarzenie w Teatrze Letnim to zaplanowany na 13 sierpnia występ solistów kabaretowych. Na scenie pojawią się Andrzej Grabowski, Piotr Bałtroczyk, Jerzy Kryszak oraz Cezary Pazura. Bilety na widowisko kosztują 25 – 40 zł.

DON VASYL i ORFEUSZ w Teatrze Letnim
Natomiast 15 sierpnia w Teatrze Letnim odbędzie się Gala Cygańska, podczas której wystąpią Don Vasyl oraz grecki zespół Orfeusz. Bilety 25 – 40 zł.

RAZ DWA TRZY na dziedzińcu Zamku

26 sierpnia Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na koncert zespołu Raz Dwa Trzy, który w ubiegłym roku obchodził 25-lecie swojego istnienia. Bilety kosztują 60 zł.


NAJWIĘKSZE PRZEBOJE BUDKI SUFLERA w Teatrze Letnim
27 sierpnia w Teatrze Letnim w Szczecinie będzie można usłyszeć największe przeboje legendarnej Budki Suflera. Wystąpi m.in. wokalista Budki Suflera z lat 80. - Felicjan Andrzejczak wraz z Grzegorzem Wilkiem, Izabelą Trojanowską i Romuald Lipko Band. Bilety 25 – 40 zł.

KALIBER 44 na dziedzińcu Zamku

Z kolei 29 sierpnia również na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich zaplanowano koncert legendy polskiego hip-hopu - zespołu Kaliber 44. Bilety 40 – 55 zł.