Blisko 5,7 milionów złotych rządowego dofinansowania trafi do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. „Te pieniądze mogą być wykorzystane według uznania, na wydatki bieżące związane z utrzymaniem miejsc, wynagrodzenia” – mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

W tym roku do 113 zachodniopomorskich gmin trafi kwota 27,6 mln zł. Umowy dla przedstawicieli gmin z części województwa przekazał w poniedziałek wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

– Ta kwota jest o milion złotych wyższa niż w ubiegłym roku. Myślę, że te pieniądze przydadzą się, aby jeszcze lepiej prowadzić ośrodki pomocy społecznej, które mają coraz więcej zadań. To kryzysy, które związane są bezpośrednio z wojną na Ukrainie, inflacją, wzrostem kosztów energii – mówił wojewoda Zbigniew Bogucki.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie otrzymał z rządowego dofinansowania kwotę blisko 5,7 mln zł.

– Te pieniądze mogą być wykorzystane według uznania, na wydatki bieżące związane z utrzymaniem miejsc, wynagrodzenia. Nie ma w Zachodniopomorskiem takiej gminy, która nie otrzymała dofinansowania – dodał wojewoda Bogucki.