Stadion sportowy przy ul. Bandurskiego w najbliższy weekend zamieni się w parkur. Widzowie będą mogli podziwiać piękne konie i ich widowiskowe skoki przez przeszkody. To jednak nie wszystko, bo w programie dwudniowych zawodów jeździeckich znalazło się mnóstwo innych atrakcji. Przed nami Sedina Horse Show.
Weekendowe zawody Sedina Horse Show na stadionie przy ul. Bandurskiego 35 odbędą się w sobotę i niedzielę, 2 i 3 lipca. W imprezie weźmie udział ponad 140 jeźdźców, w tym mistrzowie Polski, m.in. Marek Lewicki - dwukrotny Mistrz Polski Seniorów, członek Kadry Narodowej Polski, najwyżej sklasyfikowany polski jeździec Mistrzostw Świata w Normandii; Filip Lewicki - brązowy medalista Mistrzostw Europy; Jan Bobik - brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców; Jacek Bobik - wielokrotny mistrz Polski w skokach przez przeszkody.

- Podczas rozgrywek zawodnicy zmierzą się ze sobą w konkursach skokowych od klasy L do klasy C. Ponadto, podczas zawodów odbędą się eliminacje skokowe koni 4-letnich do Mistrzostw Polski Młodych Koni 2016 r.
- zapowiadają organizatorzy. Poza zawodami w programie dwudniowej imprezy znalazło się wiele innych atrakcji, m.in.: pokazy kuców, pokazy woltyżerki (czyli bardzo trudnej sztuki łączącej gimnastykę artystyczną z jeździectwem) i powożenia sportowego, pokazy psiego agility, łucznictwa oraz pokazy umiejętności szczecińskiej policji konnej. Dla osób, które będą chciały wsiąść na konia, przewidziane są przejażdżki konne.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę pierwsze konkursy zawodów rozpoczną się o godz. 07:30 i potrwają do późnych godzin popołudniowych. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Sedina HS oraz Akademicki Ośrodek Jeździecki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Szczegóły dostępne na stronie www.sedinahorseshow.pl