Kilka premier, filmoterapia, projekcja z muzyką graną na żywo, quiz „Z jakiego filmu to scena?” i przede wszystkim świetna atmosfera. Wszystko w ramach Przeglądu Kina Pozytywnego "Feel Good", który już za tydzień rozpocznie się w Szczecinie.
Przegląd Kina Pozytywnego „Feel Good” odbędzie się między 4 a 8 października w Starej Rzeźni na Łasztowni (wyjątkiem jest piątkowy pokaz, który odbędzie się w Hormonie). Jego organizatorem jest dobrze znane szczecińskim kinomanom Stowarzyszenie „in tractu”, pomysłodawcy m.in. cyklu Filmowych Wtorków w Hormonie, letniego kina w holu Filharmonii czy reaktywacji Kina Pałacowego w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury.

- Stowarzyszenie "in tractu" od kilku lat organizuje w Szczecinie wiele wydarzeń filmowych. Nie tylko pokazujemy filmy, ale i rozmawiamy z ludźmi, sami mamy świadomość, że w Szczecinie można jeszcze filmowo naprawdę wiele zrobić. "Feel Good", bo chcemy organizować wydarzenie na wskroś pozytywne, które trafi do każdego - bo przecież wszyscy lubią czuć się dobrze – mówi Michał Chaszkowski-Jakubów. - Zaczynamy od Przeglądu, ale mamy taką ambicję, aby w najbliższym czasie wyewoluował on do rangi rozpoznawalnego w Polsce festiwalu. Nasze miasto na to czeka i zasługuje! - dodaje.

W ramach Przeglądu zaplanowano aż pięć dni spotkań z filmami, które w jesienne wieczory mają podnieść na duchu i zwrócić uwagę na jasną stronę życia.

- Pokażemy najlepsze produkcje tego sezonu w kategorii poprawiania nastroju i pozostawiania widza z wiarą w świat i nadzieją na lepsze jutro. Każdy film jest inny, każdy niesie za sobą znakomite wartości - przekonuje Chaszkowski-Jakubów.

Chaplin na otwarcie, Doba na zakończenie

Przegląd otworzy środowy (4 października, g. 20:00) pokaz filmu "Brzdąc" Charliego Chaplina z fortepianowym akompaniamentem w wykonaniu Krzysztofa Baranowskiego z Teatru Polskiego w Szczecinie. Projekcji będzie towarzyszyć degustacja wina. Trzeba się spieszyć, na to wydarzenie zostały już ostanie wolne miejsca.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także zaplanowana na niedzielę, 8 października, prezentacja filmu o jednym z najwybitniejszych podróżników - Aleksandrze Dobie połączona ze spotkaniem z głównym bohaterem (początek o 19:00, WSTĘP WOLNY). A to dopiero początek...Sobotnia filmoterapia

- W sobotę (7 października) proponujemy nowinkę: filmoterapię, w ramach której przed i po wspaniałym "Nie opuszczaj mnie" odbędzie się sesja z psychoterapeutą – zapowiada Michał Chaszkowski-Jakubów. Tego wieczoru będzie też okazja obejrzeć m.in. tragikomedię „Wilde Maus” w reż. Josefa Hadera, nazywanego „austriackim Woodym Allenem”.

Jeszcze więcej wartościowego kina
W programie Przeglądu znalazły się także rewelacje tegorocznego Millennium DOCS Against Gravity. Mowa o filmach "Przeżyć: Metoda Houellebecqa" z Iggy Popem oraz „Dobry listonosz”. Ten pierwszy zostanie wyświetlony w Hormonie w piątek, 6 października. Po pokazie zaplanowano quiz "Z jakiego filmu to scena?" z nagrodami.Z kolei zwycięzcę festiwalu Millennium Docs Against Gravity zobaczymy w czwartkowy wieczór, 5 października. Pokaz „Dobrego listonosza” Tonislava Hristova poprzedzi projekcja jednego z najbardziej wzruszających filmów tego sezonu „Mężczyzna imieniem Ove” Hannesa Holma.

Bilety są już dostępne w sprzedaży. Wstęp na środowe otwarcie Przeglądu wynosi 20 zł. Bilety na pozostałe pokazy kosztują 10 zł ulgowe (uczniowie, studenci <26 lat i seniorzy >65 lat) oraz 13 zł normalne. Wejściówki można zakupić gotówką przed projekcją lub za pośrednictwem serwisu bilety.fm w punktach stacjonarnych oraz online.

PEŁEN REPERTUAR TUTAJ.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

SPONSORZY: Stara Rzeźnia, CSL Internationale Spedition
PARTNERZY: Cafe Hormon, Vinoteka, Jameson Irish Whiskey, Szczeciński Town Shop, MERITUM Ubezpieczenia, INKU Szczeciński Inkubator Kultury
ORGANIZATOR: Stowarzyszenie "in tractu"