Nie tylko gigantyczny hamak, ale również ogromna harfa stanie w Sąsiedzkim Ogrodzie Kultury, który ma dużą szansę powstać na zaniedbanym skwerze w centrum miasta. Potrzebne tylko wsparcie internautów. Na SOK można głosować do 5 czerwca.
Olbrzymią harfę Sąsiedzkiemu Ogrodowi Kultury chce przekazać szczecińska filharmonia. Do budowy instrumentu wykorzystane zostały stalowe pręty, napięte przy pomocy rzymskich śrub na stalowym stelażu. Całość jest osadzona na wykonanej z prostokątnych rur ramie, stanowiącej rodzaj pudła rezonansowego (3 rury o wymiarach 100x100 mm). Harfa została tak zaprojektowana, aby można było pod nią swobodnie przejść, a po pociągnięciu stalowe struny wydają dźwięki. Instrument ma promować muzykę i ofertę kulturalną Filharmonii im. M. Karłowicza wśród odwiedzających ogród gości.Jednak, aby Sąsiedzki Ogród Kultury powstał, a w jego przestrzeni stanęła wielka harfa, projekt musi wygrać w internetowym głosowaniu. Uzyskane dofinansowanie pozwoli zrewitalizować zaniedbaną działkę przy ul. Świętego Ducha i stworzyć tam atrakcyjną enklawę zieleni z przestrzeniami trawiastymi, rekreacyjnymi, rabatami kwietnymi, uprawnymi grządkami. W ramach grantu zbudowane zostaną również meble, infrastruktura do nawadniania, oświetlenie oraz drewniana altana. W Ogrodzie miałyby się odbywać m.in. warsztaty ogrodnicze i artystyczne, projekcje filmów, spotkania kulinarne, spotkania z książką czy zajęcia sportowe. Poza tym, na zrewitalizowanym terenie znajdą się strefy relaksu z gigantycznym hamakiem, trampolinami, leżakami i poduchami. Działać ma też kuchnia plenerowa z barem i wspólną przestrzenią jadalną.

Na projekt można głosować raz dziennie na stronie: http://robimysok.pl Konkurs trwa do 5 czerwca 2016. Do tej pory projekt zebrał ponad 36 tys. głosów i znajduje się w czołówce rankingu.

Szczeciński Ogród Sąsiedzki jest jedynym projektem z województwa zachodniopomorskiego zgłoszonym do konkursu organizowanego przez Kompanię Piwowarską Lech i Fundację Urban Forms.