Do Panattoni Park Szczecin w Załomiu wprowadziła się firma Jaro Robert Jarosz, która wynajęła tam halę magazynową wraz z powierzchnią biurową. W sfinalizowaniu transakcji pomagała firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Firma Jaro została założona pod koniec XX wieku, a pod obecną nazwą działa od 2005 r. Zajmuje się eksportem żywności do odbiorców hurtowych i detalicznych w Anglii, Irlandii, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Norwegii i Niemczech, a także poza granicami UE.

– Na terenie nowego obiektu powstanie agencja celna, która świadczyć będzie usługi związane z odprawą celną – mówi Artur Wojdyła, dyrektor handlowy firmy Jaro. – Jesteśmy właścicielem nowoczesnej i innowacyjnej hurtowej platformy zakupowej, która posiada kilkadziesiąt tysięcy aktywnych produktów; od asortymentu produktów świeżych, takich jak pieczywo, ciasta, nabiał, mięso, wędliny, garmażerka, artykułów spożywczych, kończąc na chemii i kosmetykach.

Firma Jaro zajmie przestrzeń w Panattoni Park Szczecin. To nowoczesne centrum dystrybucyjne tuż przy węźle Szczecin Dąbie. Jego atutem jest lokalizacja w pobliżu autostrady A6, drogi S3, linii kolejowej i Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Inwestycje Panattoni w Szczecinie gwarantują najkrótsze trasy transportowe do głównych miast Niemiec i północnej Polski. Szczecin dysponuje również bezpośrednimi połączeniami kolejowymi z największymi miastami Europy, a także pełnomorskim Portem Szczecin-Świnoujście, który wraz ze Świnoujściem tworzy jeden z największych w regionie uniwersalnych kompleksów portowych. Na rozwój szczecińskiego rynku magazynowego wpływ mają nie tylko nasze parki, ale też nasi klienci, jak Jaro Robert Jarosz – podkreśla Dorota Jagodzińska-Sasson, managing director w Panattoni.

Przy wyborze powierzchni magazynowej najemcy doradzała firma Litwiniuk Property.

– Prognozujemy, iż w 2022 roku popyt na powierzchnie magazynowe klasy A będzie utrzymywał się nadal na tak wysokim poziomie i będzie miał tendencję wzrostową. Coraz większe jest zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe klasy A firm z branż takich jak m.in. e-commerce, branże spożywcze, farmaceutyczne, logistyczne” – uważa Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny firmy doradczej Litwiniuk Property.