- Nie musicie opuszczać naszego miasta, aby bawić się w iście festiwalowym stylu i doświadczać niepowtarzalnych muzycznych doznań – zapewniają organizatorzy i zapraszają na pierwszą edycję festiwalu „Nogi z waty”. Impreza już w ostatni weekend lipca odbędzie się na Łasztowni.
Pomysłodawcą wydarzenia, które już 28 lipca rozpocznie się w Starej Rzeźni jest szczecińska kapela MA. - Najpierw mieli zagrać u nas zwykły koncert, ale potem inicjatywa zamieniła się w dwudniowy festiwal muzyczny z innymi muzycznymi gośćmi oraz warsztatami dla młodzieży i nie tylko – mówi Antonina Janczak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

I tak, pierwszego dnia wydarzenia (28 lipca) po drugiej stronie Odry wystąpią młode zespoły, grające rocka, reggeton, ale także muzykę elektroniczną. Poza wspomnianą kapelą MA, usłyszymy znaną w całej Polsce i koncertującą m.in. z siostrami Przybysz grupę Night Marks Electric Trio oraz zespół Roma, którego twórczość trudno zdefiniować, ale jest w niej coś magicznego. Pierwszy dzień festiwalu zakończy after party na Statku Joanna.

 

Jeden z pierwszych takich koncertów w Polsce!

Niezwykle ciekawie zapowiada się festiwalowa sobota, 29 lipca. Tego dnia zaplanowano warsztaty muzyczne oraz pierwszy w Szczecinie koncert projektu „Budyń Julka Tuwima”, którego gościem będzie sam Czesław Mozil! Obok jednego z najbardziej rozpoznawalnych muzyków w Polsce wystąpią Jacek „Budyń” Szymkiewicz, Joanna Ewa Zawłocka, Piotr „Bajzel” Piasecki oraz Paweł Osicki. Artyści zaprezentują rockowe interpretacje wierszy Juliana Tuwima. Żywiołową i wielowarstwową muzykę skomponował do nich Jacek Szymkiewicz, lider zespołu Pogodno.

- Projekt jest oryginalny, co więcej, takich koncertów w Polsce odbyło się dotychczas kilka – zaznacza Janczak z CKE Stara Rzeźnia. - Będzie koncert, animacje dla dzieci, bańki mydlane – takich wydarzeń jeszcze u nas nie było, a jeżeli jednym z animatorów jest ukochany bałwanek Olaf z „Krainy lodu” (który w hitowej bajce „Kraina lodu” mówi głosem Mozila – przyp. red.) to na tym wydarzeniu z dzieckiem koniecznie trzeba być! - dodaje.

 

Będą food trucki i wata cukrowa
Poza dawką świetnej muzyki przez cały festiwalowy weekend na odwiedzających Łasztownię czekać będą food trucki oraz jak wskazuje nazwa tego niezwykłego wydarzenia – stanowisko z watą cukrową.

– Chcemy zaangażować młodych ludzi i pokazać im, że w Szczecinie odbywa się mnóstwo ciekawych wydarzeń, które warto brać pod uwagę w swoich planach. Prezentując program całego festiwalu „Nogi z Waty”, mamy wrażenie, że każdy i dorośli, i młodzież, i dzieci znajdą coś dla siebie – przekonują organizatorzy.

Festiwal „Nogi z Waty” odbędzie się w piątek i sobotę, 28 i 29 lipca, w Starej Rzeźni na Łasztowni. Bilety są dostępne w Kubryku Literackim i na stronie bilety.fm.

Ceny biletów:
dzień 1 + warsztaty – 35 / 40 zł
Budyń Julka Tuwima – 60 / 70 zł dorośli; 30 zł dzieci
karnet 2-dniowy – 80 / 90 zł