O zdarzeniu poinformowali nas internauci, których zaniepokoił gęsty dym w ścisłym centrum miasta. Do pożaru doszło nad ranem w al. Wojska Polskiego. Paliła się elewacja jednej z zabytkowych willi. Na szczęście ogień nie wkradł się do środka budynku.

Pożar wybuchł około godziny 4:20 w willi przy al. Wojska Polskiego 86 w Szczecinie. Płonęła elewacja na jednej z bocznych ścian. Uszkodzona została także część dachu willi, ale ogień na szczęście nie wdarł się do środka.  

– Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej oraz dwie drabiny. Ogień został opanowany bardzo szybko, a akcja zakończona około 7 rano. Nikt nie odniósł obrażeń – mówi Przemysław Goliński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. 

Palił się styropian, dlatego zadymienie w centrum miasta nad ranem było bardzo duże.

Na co dzień w zabytkowej willi swoją siedzibę ma Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie.

– Bardzo dziękujemy służbom za pomoc i szybką interwencję, dzięki której błyskawicznie udało się opanować pożar. Oczywiście będziemy współpracować z policją oraz strażą pożarną, by dowiedzieć się, co się wydarzyło i jak to możliwe, że ogień pojawił się na zewnątrz naszego budynku – mówi Michał Kaczmarek, rzecznik prasowy Północnej Izby Gospodarczej.

Przyczyny pożaru zostaną zbadane przez odpowiednie służby.