Jeszcze w tym roku wyjątkowe miejsce na Podzamczu odzyska swój urok – zapewnia Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. 1 sierpnia rozpocznie się remont ulicy Kuśnierskiej.
Jak zapowiada Pieczyńska, jezdnia i chodniki będą odtworzone w historycznej geometrii i stylistyce. - Nawierzchnia wykonana zostanie z kostki kamiennej ciętej w trzech różnych barwach: szarej, czerwonej i różowej, a chodniki z płyt kamiennych o wymiarach 1 m x 0,5 m – wyjaśnia.

W dolnej części ulicy zaprojektowane zostały schody z kamiennych bloków. Na stopniach przy zejściu w kierunku ulicy Panieńskiej pojawią się siedziska z desek ze sztucznego drewna. - Przyjemniej zrobi się także dzięki 15 donicom z nasadzeniami i nowym, stylizowanym oświetleniu – dodaje rzeczniczka.

Przebudowa potrwa do końca listopada
Po przebudowie ulica Kuśnierska w dalszym ciągu będzie ulicą jednokierunkową, ale ze „strefą zamieszkania” i obowiązującymi w niej szczególnymi przepisami ruchu drogowego – pierwszeństwem pieszych przed pojazdami, ograniczeniem prędkości do 20 km/h, zakazem parkowania na jezdni i chodniku. Skrzyżowania z ul. Grodzką i Rycerską będą skrzyżowaniami równorzędnym.

Zaplanowane prace zostały podzielone na dwa etapy. I etap obejmuje odcinek ulicy Kuśnierskiej od skrzyżowania z ulicą Panieńską do skrzyżowania z ulicą Rycerską. Ulica Panieńska w rejonie skrzyżowania z ulicą Kuśnierską zawężona zostanie do 5 metrów. Na zawężonym odcinku jezdni obowiązywało będzie ograniczenie do 30 km/h. Na ulicy Rycerskiej obowiązywał będzie zakaz parkowania.

Natomiast II etap robót obejmuje odcinek od ulicy Rycerskiej do ulicy Farnej. Ulica Farna w rejonie skrzyżowania z ulica Kuśnierską zawężona zostanie do 5, 6 m. Na zawężonym odcinku jezdni obowiązywało będzie ograniczenie do 30 km/h. - Wyłączona z ruchu zostanie również ulica Rycerska. Wjazd i wyjazd z pobliskich garaży możliwy będzie jedynie od strony ulicy Farnej – informuje Pieczyńska.

Wykonawcą jest firma Budimex S.A. Koszt inwestycji to nieco ponad 2 mln złotych. Prace potrwają do końca listopada tego roku.