Już od najbliższej soboty autobusy linii 87 będą kursować częściowo zmienioną trasą. To przez zmiany w organizacji ruchu wprowadzane w rejonie pl. Witosa.

Na odcinku od pl. Żołnierza do dworca Niebuszewo od blisko 2 lat trwa torowa rewolucja. W najbliższym czasie drogowcy zajmą się pl. Witosa, w związku z czym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie. Już od soboty (5 listopada) zamknięty dla ruchu zostanie przejazd przez torowisko na placu Witosa. Oznacza to zmiany dla kierowców a także pasażerów komunikacji miejskiej. Swoją trasę częściowo zmieni bowiem linia nr 87.

W kierunku pętli „Podbórz” od przystanku „Plac Lotników” autobusy kursować będą przez al. Jana Pawła II, pl. Grunwaldzki, al. Jana Pawła II, ul. Felczaka, ul. Monte Cassino, ul. Skargi, rondo Giedroycia, ul. Kołłątaja do przystanku „Niemcewicza” i dalej bez zmian.

Tym samym wyłączone z obsługi przez linię 87 zostaną przystanki: „Plac Grunwaldzki” w ciągu ul. Śląskiej, „Śląska”, „Wąska”, „Odzieżowa”, „Ofiar Oświęcimia”, „Kołłątaja” w ciągu ul. Staszica.

Uruchomione zostaną przystanki: „Plac Grunwaldzki” w ciągu al. Jana Pawła II za pl. Grunwaldzkim (nr 11622), „Felczaka” w ciągu ul. Felczaka za skrzyżowaniem z al. Jana Pawła II (nr 12522), „Jasne Błonia” w ciągu ul. Skargi (nr 12612), „Kołłątaja” w ciągu ul. Skargi przed rondem Giedroycia (nr 12741).

Natomiast w kierunku pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” od przystanku „Wąska Floating Arena” autobusy kursować będą przez ul. Felczaka i al. Jana Pawła II do przystanku „Plac Grunwaldzki” i dalej bez zmian. Przystanek „Urząd Miasta” zlokalizowany będzie w ciągu al. Jana Pawła II za skrzyżowaniem z ul. Felczaka (nr 12511). Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanku „Odrowąża” nr 18411. Tymczasowy przystanek „Urząd Miasta” zlokalizowany w ciągu ul. Niedziałkowskiego zostanie zlikwidowany.