Od piątku do niedzieli w Szczecinie można było zobaczyć trzy występy rockowych grup skandynawskich, w ramach Małego Kontrapunktu. Jedna z nich jeszcze w naszym mieście została...

Jeśli nie widzieliście wczorajszego, bardzo hałaśliwego, ale też interesującego, występu  Duńczyków z formacji Pinkunoizu, to  Jaleh Negari, Jeppe Brix, Andreas Pallisgaard i Jakob Falgren, wystąpią raz jeszcze w Teatrze Kana. Dokładnie 16 kwietnia o 21.45.

Tuż obok, w namiocie festiwalowym (obok teatru), około 22-ej, zaprezentuje się  Ruke. Zespół stworzony przez czterech muzyków z zespołu Bubliczki, twórczo wykorzystujących motywy ludowe muzyki Bałkanów, basenu Morza Śródziemnego i Czarnego.

W kolejne wieczory zobaczymy na tej scenie Babu Króla (czyli duet Budyń i Bajzel, którzy niedawno wydali album „Sted” z utworami do tekstów Edwarda Stachury ), Defus (z Adamem Kuzyczem-Berezowskim w roli wokalisty), a następnie Krejzi Locomotive, Flór i powracającą ze swym nowym projektem Joannę Prykowską.  Jej występ widzowie zobaczą 21 kwietnia, a płyta  „Jaśniebajka” firmowana przez Joanna & The Forest, właśnie dociera do sklepów. Na wszystkie „namiotowe” występy bilety kosztują 5 zł (posiadacze karnetów na Kontrapunkt, wchodzą za darmo).