Kolejnych 11 młodych lokalnych kapel pokaże się publiczności tym razem we Free Blues Clubie w ramach drugiej części przeglądu Made in Szczecin Born To Be Wild 2. Stawką nadal jest prestiżowe miejsce na płycie Born in Szczecin vol. 3 oraz nagranie teledysku dla najlepszego zespołu. Widzowie 21 kwietnia będą mogli się spodziewać bogatej mieszanki wielu gatunków muzycznych. Start już o godzinie 17.

 

W zeszłą niedzielę odbył się pierwszy koncert przeglądowy w ramach tegorocznej edycji Born To Be Wild 2. Celem przeglądu jest wyłonienie zespołów, które najbardziej podobają się szczecinianom, ale nie są jeszcze szerzej znane. Okazuje się, że jest w czym wybierać – łącznie na dwóch koncertach (zeszłotygodniowym w Słowianinie i niedzielnym we Free Blues Clubie) zagra ponad 20 lokalnych, świeżych zespołów. To niepowtarzalna szansa, żeby zapoznać się z większością szczecińskiego muzycznego undergroundu.

Naszym zdaniem jest to bardzo dobry pomysł na promocję młodych zespołów. Nie od dziś wiadomo, że bardzo ciężko jest się wybić spośród wielu formacji w okolicy. Born To Be Wild daje taką możliwość. Jest to również świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów w branży muzycznej oraz poznania członków innych świetnych zespołów – mówi o przeglądzie Jędrek Nowicki, perkusista The Feedback, zespołu, który zainauguruje drugi koncert przeglądowy.

Występy wszystkich artystów Born To Be Wild 2 zostaną nagrane przez mStudio.net.pl oraz Rapido Studio, a nagrania znajdą się wkrótce po zakończeniu przeglądu w serwisie YouTube. Tam będzie można głosować na swoje ulubione składy i piosenki, a wygrają te, które zbiorą najwięcej „łapek” w górę.

Pierwszy koncert w DK Słowianin okazał się udanym przedsięwzięciem zarówno po względem frekwencyjnym, jak i muzycznym. Uczestnicy pokazali, że ze szczecińską sceną trzeba się liczyć i że muzycy z Grodu Gryfa i okolic mają wiele do powiedzenia na scenie. Organizatorzy chcieli, by na koncertach przeglądowych scena była mocno zróżnicowana. W Słowianinie założenie to wypełniło się, wszystko wskazuje na to, że we Free Blues Clubie możemy liczyć kolejną muzyczną mieszankę na dobrym poziomie.

Za mastering przyszłej płyty Born in Szczecin vol. 3 (tym razem jej nakład sięgnie 2 tysięcy egzemplarzy) odpowiadać będzie Rapido Studio. Born To Be Wild 2 wspiera agencja reklamowa ETCETERA, DK Słowianin oraz Free Blues Club, a sprzęt muzyczny dla występujących na przeglądzie zapewni sklep muzyczny Rockman. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Zespoły zaprezentują się 21 kwietnia we Free Blues Clubie w następującej kolejności:

17:00 - The Feedback 

17:30 – Kartman

18:00 – Lexis 

18:30 – AK

19:00 – Insynuacja 

19:30 – State in Air 

20:00 – Wet Sanchez 

20:30 – Namy 

21:00 – Overdose 

21:30 – Dice 

22:00 – Astromałpy 


 

Made in Szczecin Born To Be Wild 2

To wieloetapowy projekt, którego końcowym efektem będzie wydanie płyty Born in Szczecin vol 3. Skierowany jest do młodych, niezależnych kapel, które chcą zaistnieć wśród szerszej publiczności.

Projekt Made In Szczecin Born To Be Wild 2 jest realizowany przy wsparciu Miasta Szczecin.