Taką niepowtarzalną możliwość będzie miała osoba, która wygra licytację WOŚP wystawioną przez szczecińską Fabrykę Wody. Zwycięzca będzie mógł zabrać na spacer bliskich. Otrzyma też vouchery do aquaparku, które będzie można wykorzystać już po otwarciu obiektu.

Pierwsze kąpiele w szczecińskim aquaparku mają być możliwe po wakacjach. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem kompleks, który powstaje w miejscu dawnej Gontynki, zwiedzi zwycięzca charytatywnej aukcji wystawionej w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aktualnie najwyższa cena to niecałe 150 zł.

Dodajmy, że laureat będzie mógł zabrać ze sobą bliskich albo znajomych – maksymalnie 4 osoby.

– Zwiedzający będą mieli okazję zajrzeć do wszystkich stref obiektu – basenów, saunarium, edukatorium, a także podbasenia, skrywającego urządzenia i instalacje, odpowiadające za działanie technologii basenowej – mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Fabryki Wody.

Jak dodaje, zwiedzający usłyszą też trochę ciekawostek dot. samej inwestycji, a także będą mogli przetestować eksponaty znajdujące się w części edukacyjnej obiektu.

– Dla gości przygotowany będzie również pokaz naukowy, dający przedsmak tego, jak będą wyglądały odwiedziny w działającym Edukatorium. Zwiedzający otrzymają ponadto zestawy upominków oraz vouchery na strefę basenu rekreacyjnego, które będzie można wykorzystać po otwarciu Fabryki Wody – zapowiada Zieliński.

Zwiedzanie aquaparku w ramach wygranej aukcji będzie można zorganizować do końca marca 2023. Szczegółowe informacje dotyczące aukcji dostępne są na: https://allegro.pl/oferta/zwiedzanie-budowy-fabryki-wody-13171754936

Licytacja potrwa do niedzieli, 29 stycznia.

Fabryka Wody powstaje u zbiegu ulic 1 Maja i Sczanieckiej. Będzie połączeniem aquaparku z edukatorium, zaplanowano też część sportowo-rekreacyjną. W kompleksie znajdzie się 17 wewnętrznych basenów, jedno z największych saunariów w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. W edukatorium zaplanowano wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie oraz cywilizację. Prace budowlane kosztują 349,7 mln zł, a przygotowanie wystawy edukacyjnej – 25,8 mln.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Tegoroczne hasło wydarzenia to „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Wolontariusze z całej Polski będą zbierać pieniądze na urządzenia pozwalające przyspieszyć diagnostykę zakażeń.