koncerty

Możdżer | Orkiestra

źródło: https://mozdzer.com/pl/galeria/zdjecia/

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 20.09.2020
O której godzinie?
19:00
Za ile?
40 - 90 zł; a na transmisję online: 10 i 20 zł
Opis wydarzenia
Leszek Możdżer – artysta wszechstronny, pianista i kompozytor, jest słuchany i oklaskiwany w Szczecinie z niesłabnącym entuzjazmem od wielu lat. Jest z nami od samego początku działalności w nowej siedzibie, która dla niego, jak i dla nas, stała się prawdziwym domem. Po artystycznej rezydenturze wraca do nas każdego roku, dzięki temu możemy śledzić jego najnowsze projekty, pomysły i koncepcje.

 

Procedury bezpieczeństwa: https://filharmonia.szczecin.pl/files/pliki/pl_221file.pdf

Koncert odbędzie się w sali symfonicznej z udziałem publiczności oraz online na https://live.filharmonia.szczecin.pl/. W sprzedaży od 1 września bilety na transmisję online w cenie 10/20 zł.

 

Jaki jest Leszek Możdżer? Mogą to Państwo odczytać nie tylko z jego muzyki, ale także z tekstów – między innymi felietonów zamieszczanych w Jazz Forum. Zdradza w nich więcej szczegółów, niż bylibyśmy w stanie powiedzieć obserwując jego pracę zza kulis.

Sam Możdżer pisze: Lubię czasami obserwować swoje Ego podczas koncertu. Popisuje się wirtuozerią, wrażliwością i delikatnością, czaruje wyczuciem barwy i precyzją uderzenia. Gra przeróżne gamki, tryliki, repetycje, wprowadza dramatyczne pauzy, potrząsa rozpuszczonymi włosami. Jestem wdzięczny, że wykonuje całą tę cholerną robotę. Mnie by się nie chciało.

W programie koncertu znajdą się orkiestrowe kompozycje Leszka Możdżera, między innymi "Balticetta" skomponowana na stulecie zaślubin Polski z morzem i inspirowana poematem symfonicznym Debussy'ego. Szykuje się kolejny niezapomniany wieczór z Leszkiem Możdżerem w naszej Filharmonii!

 

ARTYŚCI:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie

Leszek Możdżer - fortepian

Norbert Twórczyński - dyrygent

UTWORY:

- Leszek Możdżer - Balticetta

- Leszek Możdżer - Miniatury

- Leszek Możdżer - Earth Particles

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję