koncerty

Morcheeba na Szczecin Music Fest 2019

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 09.05.2019
O której godzinie?
20:00
Za ile?
129 - 159 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Legenda trip-hopu Morcheeba będzie jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu Szczecin Music Fest 2019. Brytyjski zespół usłyszymy w Szczecinie już 9 maja 2019 w Filharmonii.

Morcheeba to jedna z największych legend brytyjskiego trip hopu, są wymieniani jednym tchem obok Massive Attack i Portishead.

Zespół powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych i wydał dotychczas dziewięć studyjnych albumów, które sprzedały się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy. Są twórcami wielu hitów, m.in. takich znanych utworów jak: "The Sea", "Otherwise" czy "Rome Wasn't Built In A Day".

Trzon Morcheeby stanowią charyzmatyczna wokalistka Skye oraz Ross Godfrey, założyciele grupy. Ich muzyczne drogi rozeszły się na kilka lat, a Skye w tym czasie rozwijała karierę solową. Ostatnia płyta grupy to bardzo wysoko oceniony album „Blaze Away" (premiera 1 czerwca 2018). Płyta zadziwia świeżością i zręcznością, a Skye i Ross jak zwykle fenomenalnie poruszają się pomiędzy muzycznymi gatunkami. Po ponad dwóch dekadach na scenie Morcheeba wciąż znajduje nowych fanów ceniących muzykę bez schematów i stylistycznych ograniczeń. "Blaze Away" emanuje artystyczną wolnością i niezwykłą swobodą. Płytę uświetniają znakomici goście, m.in.: Roots Manuva, Benjamin Biolay, Amanda Zamolo.

Zespół znany jest z fantastycznych występów na żywo. Ich pierwszy koncert w Szczecinie zapowiada się na wielkie wydarzenie!

ZOBACZ TEŻ: Nubya Garcia na Szczecin Music Fest 2019
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję