Będzie można nie tylko spróbować skleić model miniaturowego pociągu, ale dowiedzieć się jak zrobić całą kolejową makietę, łącznie z drzewami i ukształtowaniem terenu. Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei zaprasza na trzecią edycję warsztatów modelarskich.
Ze specjalistami od miniaturowego świata kolei będzie można spotkać się w sobotę i niedzielę w budynku Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług US przy ul. Cukrowej 8. W programie wydarzenia zaplanowano pokazy kolejowych makiet, miniaturowych kolejek i warsztaty, podczas których będzie można samodzielnie skleić model miniaturowego pociągu, ukształtować zieleń na module czy samemu stworzyć drzewo. Na najmłodszych będą czekały pociągi przyozdobienia.

Podczas tegorocznych warsztatów prezentowane będą makiety kolejowe w różnych skalach modelarskich - h0 (1:87) i TT (1:120). Odbędzie się także pokaz kolei ogrodowej.

Kolejowy świat w miniaturze można oglądać w sobotę, 20 lutego, w godz. 12:00 – 17:00 i niedzielę, 21 lutego, od 10:00 do 14:00. Udział jest bezpłatny.