spektakle i opery

Madama Butterfly

foto: W. Piątek©Opera na Zamku

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 28.04.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
35 - 85 zł
Opis wydarzenia
Historia romansu amerykańskiego oficera i 15-letniej gejszy Cio-cio-san opowiedziana została z dzisiejszej perspektywy. Opera jest osadzona w tętniącym życiem współczesnym Tokio, błyszczącym neonami, opresyjnym mieście, które stanowi tło dla historii miłosnej. Na scenie obok scenograficznej przestrzeni miejskiej pojawiają się również wizualizacje wideo.

Melodramat wszech czasów i najgłębszy psychologicznie portret kobiety w operowej literaturze w reżyserii Pii Partum.

Najsłynniejsza kobieta w historii opery, a przy tym niebywałe wyzwanie wokalno-aktorskie, bo śpiewaczka grająca rolę Butterfly musi zmierzyć się z całym wachlarzem skrajnych emocji i nie schodząc ze sceny, śpiewać łącznie przez niemal 90 minut. Dramatyczna historia związku gejszy i porucznika amerykańskiej marynarki osadzona jest w tętniącym życiem współczesnym Tokio. Szczecińskie przedstawienie, nawiązujące do poetyki filmów Larsa von Triera, jest wzbogacone o postać tancerza – alter ego Butterfly, a także o multimedialne projekcje.

– „Madama Butterfly” to historia uniwersalna, mogłaby równie dobrze wydarzyć się dzisiaj. Różnice kulturowe są wciąż aktualne, ludzie nadal zakochują się niewłaściwie, to się akurat nigdy nie zmieni. Inscenizacja obraca się wokół wielu współczesnych wątków popkulturowych – mówi reżyserka Pia Partum. – Właściwie w pewnych aspektach spektakl będzie mieć wiele wspólnego z... telenowelą.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję