koncerty

Ludojad. Akustyczeń 2018

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 12.01.2018
O której godzinie?
23:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W ramach jubileuszowej 10. edycji festiwalu Akustyczeń 2018, 12 stycznia w Piwnicy Kany zagra Ludojad.
Szczegółowy program Festiwalu Akustyczeń 2018 tutaj

LUDOJAD jest młody i przystojny. Urodził się w 2010 roku w Świnoujściu. Jego poszczególne członki mogą być znane z takich formacji jak Statek Kosmiczny Gniazdo Konia, Budowa, Popend, Ząb Czasu, Night Marks czy ostatnio EABS.

Pierwsze kilkanaście koncertów Ludojada było w całości improwizowane. Zwieńczeniem tego okresu było nagranie albumu w studiu analogowym Maćka Cieślaka z zespołu Ścianka. Bez przygotowania, w dwa wieczory, zespół zarejestrował 23 improwizowane kompozycje, ustalając prawdopodobnie nowy rekord płodności muzycznej.

Z końcem roku 2011 zespół odniósł swój największy sukces, wygrywając ogólnopolski konkurs wydawnictwa Machina, w którym zwyciężył jednogłośnie, nokautując już w pierwszej rundzie wszystkich przeciwników – nagrodą było nagranie płyty i 100 tys PLN. Płyta została nagrana w Lublinie w studiu Budki Suflera – w tym wypadku Ludojad postawił na krótkie formy muzyczne przypominające piosenki , których spłodził około 15, z czego 9 zostało wybranych na krążek. Nad brzmieniem płyty czuwali Marcin Macuk, Marcin Cichy i Andrzej Smolik.

Zespół długo szukał wydawcy i w końcu schronił się pod skrzydłami ultra-niszowego wydawnictwa Cali Zieloni Recording Studio. Muzycy pożerali widownię na festiwalach: Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Fama w Świnoujściu, KontenerART w Poznaniu, Photomonth w Krakowie, Fląder w Gdańsku, Wszystkie Strony Świata w Puławach oraz wielu klubach w całej Polsce. Po zagraniu kilkudziesięciu koncertów Ludojad stał się w miarę rozpoznawalny i choć często zdarzało się, że publiczność nie rozumiała tego co działo się na scenie, to i tak bardzo chętnie i z rumieńcami na twarzach chłonęła płynącą ze sceny energię. Grupa nigdy nie starała się być spójna stylistycznie, a piosenki, które powstały do tej pory, ocierają się o niemal wszystkie gatunki muzyczne.

Wiosną 2017 roku Ludojad w siedmioosobowym składzie spotkał się ponownie na nagraniach – tym razem w nieczynnym kultowym świnoujskim barze Scena, którą przy pomocy Bartłomieja Franka z Poznania zamienił w przestronne studio nagraniowe z duszą. Podczas tej sesji muzycy postanowili wrócić do korzeni i ponownie nagrali improwizowany materiał – tym razem na własnym podwórku i jak sami twierdzą, będzie to najciekawsza płyta Ludojada - która obecnie przechodzi fazę postprodukcji.Skład:
Paweł Wdziękoński (mc Mewa) – głos, samplery
Przemysław Beleć (Bele) – bas
Ryszard Kadłubiec (mr Ricardo) – bębny
Piotr Ciechowski (Alberto Kjaczjo) – saksofony
Marek Pędziwiatr (Czarny Murzyn) – klawisze, wokal
Krystian Sachryn (siniore Lodo) – drumle, wokal
Kuba Brzeziński (Hulio Pegaz) – djembe, perkusjonalia
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję